Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 16:28 Bu haber 855 kez okundu
 
İlçede 5 Bin 297 Öğrencinin Karne Sevinci
Darende genelinde 29 okulda bin 800 lise düzeyinde..
EĞİTİM Haberi
İlçede 5 Bin 297 Öğrencinin Karne Sevinci

Öğrencile,yarıyıl sonu heycanını Kaymakam Çalışır'la yaşadı. . 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılının birinci yarıyılının sona ermesi ile Darende’de 5 bin 297 öğrenci karne sevinci yaşadı. Darende’de lise, ilk ve ortaöğrenim okulların da öğrenim gören 5 bin 297 öğrenci, yarıyıl tatili nedeniyle karne heyecanını yaşadı. Kaymakam Malik Çalışır, Hacı Hasan Başer Ortaokulu’nda yapılan karne törenine katılarak, öğrencilere karnelerini verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce de, Darende genelinde 29 okulda bin 800 lise düzeyinde olmak üzere toplam 5 bin 297 öğrencinin karne aldığını söyledi. İnce, ilçede 423 eğitim çalışanının öğrencilerle yarıyılı tamamladı geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz okul yaşantılarında gösterdikleri performansı karnelerine yansıtmıştır öğrencilerimizin değerleri rakamlarla ölçülemez ama emeklerine verilmiş birer karşılıktır Darende olarak eğitimde aldığımız yol bizleri mutlu ediyor ama bu yeterli değil çıtayı daha yükseklere çıkarmalıyız dedi.

Okul Müdürü Hüseyin Kutlu ise başarılı bir eğitim dönemi geride bıraktıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, öğretmen ve öğrencilerine güzel bir yarıyıl tatili dileğinde bulundu

Haber: Ahmet ÇAKIR/Darende

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçede, 5, Bin, 297, Öğrencinin, Karne, Sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });