Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 18:46 Bu haber 1358 kez okundu
 
İhracatta sorunlar yaşanıyor!
Ziraat Odalarının Malatya’da çiftçilerin sorun ve taleplerini her zaman takip ettiklerini..
SİYASET Haberi
İhracatta  sorunlar yaşanıyor!

AKP Milletvekili, Akçadağ Ziraat Odası’nı ziyaret ederek, kükürtleme tesisinin son durumu hakkında görüş alış-verişinde bulundu. Beraberinde, Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan,  Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürü Abdullah Erdoğan, Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılıç, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz ile birlikte Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boyraz’ı ziyaret eden Milletvekili Çalık, bölgede yürütülen çalışma ve projeler hakkında bilgiler aldı. Ziyaretle ilgili yapılan açıklamada;

“AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, “İhracatta ve yurt içinde 2000 ppm üzerinde olan kayısılarda sorunlar yaşanıyor. Bu sorunun çözümü için yürütülen projeyi destekliyoruz” dedi. Çalık, Ziraat Odalarının Malatya’da çiftçilerin sorun ve taleplerini her zaman takip ettiklerini, gördüklerini belirterek, “Ziraat Odalarımıza yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.  Sorunların her zaman takipçisi oluyorlar.” dedi.

Kayısının Malatya ekonomisi içini çok önemli olduğunu belirten Çalık, “Kayısının kükürtlenmesi ile ilgili olarak Kayısı Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen kükürtleme sisteminin bir tesisini Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’nin destekleri ile Akçadağ ilçemizde kurduk.  İhracatta ve yurt içinde 2000 ppm üzerinde olan kayısılarda sorunlar yaşanıyor. Bu sorunun çözümü için yürütülen projeyi destekliyoruz. Diğer ilçelerimizde de modern kükürtleme sisteminin kurulmasını istiyoruz. Kayısı üreticimizi günümüzün modern tesisleri ile buluşturmaya devam edeceğiz.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İhracatta, , sorunlar, yaşanıyor!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });