Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 16:58
 
İdari soruşturma başlatıldı..
Yeni Devlet Hastanesi’nde yaşanan arızalı solunum cihazları ve koronalı hastaların mağduriyetini gündeme
SİYASET Haberi
İdari soruşturma başlatıldı..

Yeni Devlet Hastanesi’nde yaşanan arızalı solunum cihazları ve koronalı hastaların mağduriyetini gündeme taşıyan İyi Parti İl Başkanı Sarıbaş’a, Sağlık İl Müdürlüğünden yanıt geldi. 17 Ağustos Günü sabahın erken saatlerinde solunum cihazlarıyla ilgili basıncın düşmesi nedeni ile kısa süreli bir sorun yaşandığı kabul eden Müdürlük, “Konunun detaylı olarak incelenmesi ve yaşanan aksaklığın sorumlularının tespiti ile ilgili idari soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma tamamlandığında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.” İfadeleriyle idari soruşturma başlatıldığını belirtildi. İl Başkanı Sarıbaş’ın, iddialarına Müdürlükten gönderilen açıklamada;  

“İyi Parti Malatya İl Başkanı Av. Süleyman SARIBAŞ, sosyal medya hesabında solunum cihazlarının arızalı olduğu ve Covid-19 hastalarının mağdur olduğunu iddia etmektedir. Söz konusu sosyal medya hesabında, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 17 Ağustos 2020 tarihi saat 05:00 sularında oksijen tanklarındaki basıncın düşmesine bağlı olarak kısa süreli bir sorun yaşanmıştır. Basıncın düşmesi ile beraber, teknik birimlerimiz tarafından ivedilikle inceleme yapılmış ve gerekli müdahale yapılıp, tüm tedbirler alınmıştır. Hasta mağduriyeti yaşanmaması için hastalara gerekli tıbbi müdahaleler yapılıp, aksaklık süresi boyunca sevki gereken hastaların diğer hastanelere transferi sağlanmıştır. Konunun detaylı olarak incelenmesi ve yaşanan aksaklığın sorumlularının tespiti ile ilgili idari soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma tamamlandığında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

Söz konusu tarihten itibaren hastanemizde elektrik kesintisi, oksijen basınç düşüklüğü veya solunum cihazlarında herhangi bir arıza yaşanmamıştır. Hastanemiz yataklı servisler ve yoğun bakımlarında tüm hizmetler sorunsuz bir şekilde devam etmektedir.” Bilgileri yer aldı.

gazetemalatya.com-Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyi Parti, S.Sarıbaş, Recep Bentli, soruşturma, solunum cihazı malatyahaber
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });