Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 15:19
 
Hüznümüzü kalbimize gömüyor, hedef olarak gösterdiğiniz..”
İktidar Partisi AKP temsilcinin bulunmadığı törende konuşan Vali Aydın Baruş; “Türk Milleti olarak hüznümüzü kalbimize gömüyor, hedef olarak gösterdiğiniz uygarlık yolunda emin adımlarla yürümeye, bin bir meşakkatle kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyete yediden yetmişe
GÜNDEM Haberi
Hüznümüzü kalbimize gömüyor, hedef olarak gösterdiğiniz..”

Cumhuriyetin kurucusu, büyük devlet adamı Atatürk’ün vefatının 81. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. İktidar Partisi AKP temsilcinin bulunmadığı törende konuşan Vali Aydın Baruş; “Türk Milleti olarak hüznümüzü kalbimize gömüyor, hedef olarak gösterdiğiniz uygarlık yolunda emin adımlarla yürümeye, bin bir meşakkatle kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyete yediden yetmişe elbirliğiyle sahip çıkarak ülkemizi yüceltmek için çalışmaya söz veriyoruz.” İfadeleriyle yediden yetmişe Cumhuriyete sahip çıkacaklarına söz verdi.

Vali Aydın Baruş, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Salim Afgün, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Baro Başkanı Enver Han, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile AKP ve HDP’nin dışında TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerden CHP, MHP, İYİ Parti üst düzey temsilcilerinin bulunduğu törende ile Eğitim-İş Sendikası ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından çelenk sunumunda bulunuldu.  

Vali Baruş’un konuşmasını tam metni şöyle;

Vefatının 81.Yılında Ebediyete irtihalinizin 81'inci yıl dönümünde, kurucusu olduğunuz Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma idealinizi ilelebet yaşatma kararlılığında olduğumuzu göstermek, milli irademizi her şart altında koruma azmimizi ifade etmek üzere manevi huzurunuzda bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Sizin tarihe altın harflerle yazılan destansı mücadele ruhuyla Anadolu topraklarında yakmış olduğunuz bağımsızlık meşalesi ülkemizin üzerine çöken karanlığı aydınlatmış ve Cumhuriyetimiz bu aydınlık temelin üzerine bina edilmiştir.  

Sizin liderliğinizde, İstiklal Savaşı Kahramanlarımızın verdiği emsalsiz mücadeleler neticesinde kazandığımız zaferlerle Türk Milleti’nin makûs talihi değişmiştir. Bugün de gururla müşahede ediyoruz ki, ortaya koyduğunuz bağımsızlık ruhu sadece bizim için değil, bütün mazlum milletler için de rehber olmaya devam etmektedir.

İstiklal Savaşı yıllarında olduğu gibi bugün de dört bir taraftan saldırıya maruz kalan Aziz Milletimiz sizlerin bizlere miras bıraktığı mukaddes değerler uğrunda canla başla mücadele etme anlayışıyla özgürlük ve bağımsızlığını korumakta kararlıdır.

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bugün de, Türk Milleti olarak hüznümüzü kalbimize gömüyor, hedef olarak gösterdiğiniz uygarlık yolunda emin adımlarla yürümeye, binbir meşakkatle kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyete yediden yetmişe elbirliğiyle sahip çıkarak ülkemizi yüceltmek için çalışmaya söz veriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Zat-ı Alinizi, Kahraman Silah Arkadaşlarınızı, bedenini ve kanını Vatan toprağına feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete uğurladığımız Şanlı Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhlarınız şad olsun.

gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hüznümüzü, kalbimize, gömüyor,, hedef, olarak, gösterdiğiniz..”,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });