Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 13:01
 
Hekimhan'da işsizliğe çözüm
Belediye- İşadamı ve İş-Kur işbirliği ile işsizliğe kısmi çözüm bulundu
EKONOMİ Haberi
Hekimhan'da işsizliğe çözüm

Belediye yer tahsisi, firma yatırım yaptı ve İş-Kur eğitim sağladı ve Hekimhan İlçesine 100'den fazla işçininn çalışabileceği tekstil atölyesi faaliyete başladı.   Eknonmik kriz ve işsizliğin had safhada olduğu bir dönemde Hekimhan'de tekstil atölyesi açıldı. İlçedeki işsizliğe çözüm bulma amacıyla atıl halde duran işyerini ilçede faaliyet gösteren Zurbahan Tekstile  tahsis eden Hekimhan Belediyesi,  işyerinn tadilatını da firma ile beraber yaptı. 100 işçi kapasiteyle çalışmaya başlayan atölyede alınan siparişlerin artmasıyla istihdam edilecek personelinde aynı oranda artırılacağı öğrenildi.
Atölyenin faaliyete geçmesi nedeniyle düzenlenen ve Belediye Başkanı Turan Karadağ, İŞKUR ve firma yetkilileri ile birlikte ilçe halkının da katıldığı açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Karadağ " “Belediyemize ait olan bu mülkü, ilçemizde istihdama katkı sağlamak için Zurbahan Tekstile tahsis ettik, atıl şekilde duran bu binamızı firma sahipleri ile ortak tadilat yaparak, ilçemize güzel bir fabrika binası kazandırdık, bu güzel yatırımdan dolayı firma sahibi Sami Kangallı'ya çok teşekkür ediyorum" ifadeliriyle firma yetkililerine teşekkür etti.
Firma sahibi Sami Kangallı “ilçemizde faaliyet başlayan fabrikamızı 100 işçi kapasitesine kadar artırabileceğiz, burada hiç işi bilmeyen elemanları dahi işe alıp, kısa sürede onlara mesleği öğretip işe devamlarını sağlıyoruz, Hekimhan ilçesinde fabrika açılmasında bizlere destek olan Belediye Başkanımız Turan Karadağ çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hekimhan'da, işsizliğe, çözüm,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });