Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 14:54
 
Görsel güzellik tamam
Malatya'ya görsel güzellik kazandırma amacıyla..
Çevre Haberi
Görsel güzellik tamam

Park, bahçe, kavşak ve yeşil alanlara 500 bin hercai menekşe dikildi. Malatya'yı  görsel anlamda güzellikler kazandırmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında kış şartlarına dayanıklı 540 bin çiçek dikildi. Çiçek dikimi ile ilgili olarak yayınlanan bültende; 
"Büyükşehir Belediyesi tarafından her mevsim Malatya’yı rengârenk bir görüntüye kavuşturmak ve görsel anlamda daha güzel bir Malatya oluşturmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Park Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından, güz dönemi başlatılan fidan dikimi ve budama çalışmalarının ardından, havaların soğuması ile birlikte kış şartlarına dayanıklı çiçek dikim çalışmalarına başlandı.
Yapılan çalışmalar kapsamında park, kavşak, refüj ve yeşil alanlarda 500 bin hercai menekşe ile 50 bin süs lahanası dikimi gerçekleştirilecek. Kent estetiğine büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi Malatya’yı görsel anlamda vatandaşların takdir edeceği bir görünüme kavuşturmak amacıyla başlatmış olduğu çalışmalarda, 8 ayrı renkten 500 bin hercai menekşe ile 4 farklı renkten 50 bin süs lahanasını toprakla buluşturmaya devam ediyor.
Çalışmalar kapsamında Malatya’nın 52 farklı noktasında toplamda 15 bin 500 M2’lik alanda dikim çalışmaları devam ediyor." ifadeleri yer aldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Görsel, güzellik, tamam,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });