Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 14:35 Bu haber 1070 kez okundu
 
Gıda denetim uzmanı zabıtalar
Denetim konularında verilen hizmet içi eğitim süreçlerinden geçen; Veteriner Hekim, Gıda Mühendisi, Ziraat Mühendisi,
SAĞLIK Haberi
Gıda denetim uzmanı zabıtalar

Yeşilyurt Belediyesi zabıtaları hem gıda mühendisi hem de uzman gıda denetçisi oldular. Yılbaşı önlemleri nedeniyle lokanta, fırın, bakkal, manav ve kuruyemiş gibi gıda ürünleri satışı yapan işyerlerini denetledi. Gıda denetimi yapacak personelin, denetim konularında verilen hizmet içi eğitim süreçlerinden geçen; Veteriner Hekim, Gıda Mühendisi, Ziraat Mühendisi, Biyolog gibi uzman olması gerekiyor. Uzman gıda denetçilerinin olmadığı zabıta denetimleri ile ilgili Yeşilyurt Belediyesinden yayınlanan bülten de;

2020 yılına girmeye sayılı saatler kala Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde bulunan lokanta, fırın, kasap, manav ve kuruyemişçilerde denetimlerini sıklaştıran Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, satışa sunulan gıdaların sağlıklı olup olmadığını, hijyen şartlarına uygunluğunu, üretim ve son kullanma tarihleri ile işyerlerinin faaliyet belgelerini kontrol etti.

Yaptıkları denetimlerde vatandaşların sağlığını tehdit edecek ürünlere asla izin vermediklerini, işyerlerinin tüm uygulamalarının belediye mevzuatına uygun olup olmadığını da kontrol ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, alışveriş yapan vatandaşların da bu konuda duyarlı ve hassas olması gerektiğini söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Vatandaşlarımızın yoğun olarak alış veriş yaptığı işyerlerine yönelik rutin denetimlerimizi özel günlerde daha da arttırıyoruz. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, vatandaşlarımızın güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketebilmesi için çok titiz ve özenli bir şekilde çalışıyorlar. Vatandaşımızın da bu konuya aynı duyarlılığı göstermelerini rica ediyoruz. Özellikle gıda maddeleri üzerinde bulunan son kullanma tarihini kontrol etmelerini ve olumsuz gördükleri durumları 444 8 910 numaralı telefondan bize iletebilirler. Zabıta ekiplerimiz anında şikâyetleri değerlendirerek, gerekli işlemleri yapacaktır. Hemşerilerimizin huzuru, güvenliği ve sağlığı için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Tüm halkımıza güvenli ve huzurlu alışverişler diliyoruz." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gıda, denetim, uzmanı, zabıtalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });