Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 21:11 Bu haber 1275 kez okundu
 
Gerçekler Gizlenmemeli, Koronadan kaç kişi öldü?
Ve bir muhalefet partisinden artan vefat ve korona virüs salgını ile ilgili nihayet ses çıktı..
SİYASET Haberi
Gerçekler Gizlenmemeli, Koronadan kaç kişi öldü?

Ve bir muhalefet partisinden artan vefat ve korona virüs salgını ile ilgili nihayet ses çıktı. Son günlerde aşırı derecede artan vefat sayıları ile ilgili İyi Parti’den “Gerçekler gizlenmemeli, korona virüsten kaç kişi öldü?” sorularıyla konuyu gündeme taşıdı.  Son günlerde artan vefat sayıları ile ilgili yetkililer açıklama yapmazken başta CHP (Genel Başkan yardımcısı Ağbaba dışında) olmak üzere Malatya’daki muhalefet parti teşkilatları da, resmi ve yerel yetkililer gibi konuyu gündeme taşımakta imtina ettiler. Artan vefat sayıları ile ilgili ilk sorgulama İyi Parti teşkilatından geldi. Gerçekler gizlenmemeli diyen İl Başkanı Sarıbaş; “Daire Başkanlığına bağlı Mezarlıklar Müdürlüğü daha önceden Vefat eden vatandaşlarımızla ilgili ölüm nedeni açıklıyordu ve basın mensuplarına mail atıyordu. Şimdi neden açıklanmıyor?”

Duyarlılığa teşekkür!

İyi Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş “Tüm Dünya'da Corona virüs salgını devam ediyor, Ülkemizde ve Malatya'mızda Corona virüs salgınıyla mücadele ediyoruz, Malatya Valisi ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı geçtiğimiz günlerde vatandaşlarımıza toplu sms atarak Corona virüs salgında duyarlı olalım, ve 15 gün boyunca işimiz yoksa Evden çıkmayın diye mesaj atıyor. Bu duyarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

"Corona virüs vakasında kaç kişi vefat etti "

Başkan Sarıbaş Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Mezarlıklar Müdürlüğü daha önceden Vefat eden vatandaşlarımızla ilgili ölüm nedeni açıklıyordu ve basın mensuplarına mail atıyordu, Malatya kamuoyunda soruyorum Corona virüs salgından Malatya'da kaç kişi vefat etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Corona virüs salgını sonrası Normalleşme adımları atılıyor. Malatya'mızda Virüs salgını nedeniyle toplam kişi ye test yapıldı, ve pozitif çıkan vaka sayıları nedir. Vatandaşlarımıza Sağlık İl Müdürlüğü tarafından günlük Corona virüs vakası ve pozitif çıkan sayıları açıklanmalı.

"Pozitif çıkan sayımız nedir? Neden saklanıyor?"

İyi Parti Malatya İl Başkanı Avukat Süleyman Sarıbaş, “Corona virüs salgınıyla mücadele edilirken Eğitim Araştırma Hastanesi yetersiz kalıyor, Acil servis, normal hastasıyla ilgilenemiyor. Hastane de Corona test yapılıyor daha sonra vatandaşlarımızın test sonucu pozitif çıkıyor ve sonrasında vatandaşlar kendi imkanlarıyla evlerine gitmeleri isteniyor, bu süreçte arabası olamayan vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarıyla evlerine gittiklerin söyleniyor. Corona virüs test sonrası Pozitif çıkan kişi toplu taşıma da kaç kişiyle temas ediyor, Biz İyi Parti olarak vatandaşlarımızın sağlığını düşünüyoruz Sağlık önemli Corona test sonucu pozitif çıkan bir kişi herkesle temas etmeden Devlet kurumu tarafından evine veya Malatya'mızda ki öğrenci yurtlarında konaklamaları sağlanabilir. Hep birlikte öz veriyle mücadele edersek virüs salgınını yenebilir.

"Sağlık Çalışanlarımıza teşekkür ediyorum"

Gece gündüz demeden Corona virüs salgınıyla mücadele eden Sağlık çalışanlarımızın tüm emeklerini boşa çıkarmayalım vatandaşlarımız Maske ve sosyal mesafe kurlarına uymalarını temenni ediyorum, İnsan sağlığı önemli, yetkililer virüsten dolayı kaç kişi vefat ediyor ve Evlerinde kaç tane vatandaşlarımız karantina altında bulunuyor bunları açıklarını istiyoruz şekilde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korona virüsten, kaç kişi öldü, İyi Parti, S. Sarıbaş, Malatya
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });