Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 22:31
 
Ey AKP Malatya Milletvekilleri
Eyyy AKP Malatya milletvekilleri, Malatyaspor konusunda açıklama yapacak mısınız? Merak ediyoruz” diye seslendi.
SİYASET Haberi
Ey AKP Malatya Milletvekilleri

CHP’li Ağbaba, iktidar milletvekillerine “ Eyyy AKP Malatya milletvekilleri, Malatyaspor konusunda açıklama yapacak mısınız? Merak ediyoruz” diye seslendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, BtcTurk Yeni Malatyaspor Kulübü teknik direktörü Sergen Yalçın’a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen ceza ve TFF tarafından Profesyonel Hakem Sözleşmesi feshedilen Eskişehir bölgesinin Malatyalı hakemi Suat Arslanboğa ile ilgili açıklamada bulundu. 

“MALATYASPOR’UN ÖNÜ KESİLMEYE ÇALIŞILIYOR”

Ağbaba, BtcTurk Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Sergen Yalçın’a PFDK tarafından verilen 4 maç cezayla ilgili, “Malatyaspor’un hocasıyla ile ilgili bir ceza açıklandı. Sergen Yalçın’a 4 maç ceza verildi. Bunların hepsi birbirine bağlantılı, Malatyaspor resmen infaz edildi. Kasımpaşa maçındaki hakem kararlarını herkes gördü. Sergen Yalçın hocamıza yapılanı herkes izledi. Şimdi tekrar maalesef 4 maç ceza veriliyor. Bu resmen infazdır. Malatyaspor’un önü kesilmeye çalışılıyor.” 

BtcTurk Yeni Malatyaspor’a karşı yapılacak her türlü haksızlığın karşısında duracaklarını ifade eden Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birilerinin lobisi çok. Kiminin hükümet, kiminin iktidar, kiminin genel başkanı, kiminin partisi var. Malatyaspor’un sahibi kim? Sahipsizlikten, sesleri çıkmadığı için bunları yapabiliyorlar. Gücün yetiyorsa diğer takımlara yapsana. Malatya’ya sahip çıkan kimse yok. Bunu takip edeceğiz ve önümüzdeki haftalarda gündeme getirmeye devam edeceğiz. Hiç kimse kusura bakmasın, konumu ve durumu ne olursa olsun Malatyaspor’a haksızlık yaparsa, başka takımları kayırıp Malatyaspor’a haksızlık yaparsa onun yakasını tutmak da Veli Ağbaba’nın boynunun borcudur.” 

Ağbaba, BtcTurk Yeni Malatyaspor’a karşı yapılan haksızlığa karşı ses çıkmadığını savunarak, “Maalesef her konuda açıklama yapan kurumlardan bu konuda ses çıkmıyor. Hakem hatalarına bakıyorsun, koca bir takımı infaz ediyor. Belki lider olacaktık” dedi. 

Suat Arslanboğa

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TFF tarafından Profesyonel Hakem Sözleşmesi feshedilen Eskişehir bölgesinin Malatyalı hakemi Suat Arslanboğa ile ilgili ise “Suçu günahı olmayan namuslu, fukara bir ailenin evladı Suat Arslanboğa, bir futbolcunun saygısızlığından dolayı hakemlikten men ediliyor” dedi. 

Suat Arslanboğa’nın Profesyonel Hakem Sözleşmesi’nin feshedilmesini mecliste gündeme getirdiğini ve bir daha getireceğini kaydeden Ağbaba, şunları söyledi:

“Bakanla da konuşacağım. Suat Arslanboğa ne yapmış? Namussuzluk, hırsızlık mı yapmış, rüşvet mi almış, maç mı satmış? Futbolcu, Suat Arslanboğa’ya hakaret etmiş. Cezalandırman gereken o. Niye Suat Arslanboğa’yı bu kadar kolay harcıyorlar? Çünkü onunda kulübü, kulüp başkanı, hükümette kimsesi, bakanı yok. Suat Arslanboğa, Malatyalı, yoksul bir ailenin çocuğu. Alın teriyle, emeğiyle, çalışmasıyla Türkiye’de en önemli hakemlerden biri olmuş. Buna niye sahip çıkmıyorsunuz? Ey AKP Malatya milletvekilleri, Malatyaspor ile ilgili bir açıklama yapacak mısınız, merak ediyoruz. Suat Arslanboğa’yla ilgili bakana randevu talebinde bulundum. Onun için gideceğim. Malatyalı olarak Suat Arslanboğa ile ilgili bağım var, yoksa başka hiçbir bağım yok. Siyasi görüşünü hiç bilmem. Ama Malatyalı, alnının teriyle, emeğiyle buraya gelmiş bir arkadaş. Buna da sahip çıkmak Veli Ağbaba’nın görevi.” 

Ağbaba, BtcTurk Yeni Malatyaspor ve Suat Arslanboğa’nın kolayca harcanamayacağını ifade ederek, “Resmen Suat Arslanboğa’yı da infaz ettiler. Mesleğini infaz ettiler. Açıklasınlar Suat Arslanboğa ne yapmış, bizde bilelim. Para mı almış, birileri gibi maç mı satmış? Niye, sahibi ya da kulüp başkanı yok. Suat Arslanboğa’da merak etmesin onun da Veli Ağbabası var, sonuna kadar sahip çıkacağımızı herkes bilsin” şeklinde konuştu.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ey, AKP, Malatya, Milletvekilleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });