Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 09:25
 
Esarete boyun eğmeyen Türk..
Tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmeyen Türk milleti, İstiklal ve İstikbaline göz...
GÜNDEM Haberi
Esarete boyun eğmeyen Türk..

Tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmeyen Türk milleti, İstiklal ve İstikbaline göz diken işgalcilere karşı verdiği Kurtuluş Savaşını benzersiz bir zaferle neticelendirmiş ve Cumhuriyeti kurmuştur” diyen  AKP Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Çakır’ın  yayınladığı Cumhuriyet Bayramı mesajında;

“Bağımsızlık sembolümüz olan Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97.yıldönümünü gururla kutluyoruz. Tarihin hiçbir döneminde esarete boyun eğmeyen Türk milleti, İstiklal ve İstikbaline göz diken işgalcilere karşı verdiği Kurtuluş Savaşını benzersiz bir zaferle neticelendirmiş, büyük zaferin ardından 29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Cumhuriyetini kurmuş, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesiyle muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedef edinmiştir.

Bu hedefe giden kalkınma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiş olan ülkemiz, bugün dünyanın söz sahibi, saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir. Son yıllarda siyasi, askeri ve ekonomik saldırılara maruz kalan ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde bu saldırıları da bertaraf etmeyi başarmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin 97.yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Milletimizin ve tüm hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhuriyet, esarete, boyun eğmeyen, Ahmet Çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });