Haber Detayı
28 Aralık 2020 - Pazartesi 19:28
 
Erenli’nin yarısı bitti Bulutlu’da ise…
İçme suyu şebekesi döşeme çalışmalarının devam ettiği Erenli ve Bulutlu Mahalleleri..ş.
Çevre Haberi
Erenli’nin yarısı bitti Bulutlu’da ise…

İçme suyu şebekesi döşeme çalışmalarının devam ettiği Erenli ve Bulutlu Mahalleleri için yazılı bir açıklama yapan MASKİ Genel Müdürlüğü “ 7.000 metrelik içme suyu hattı çalışmasının yapıldığı Erenli’de yarısını tamamladık. Bulutlu’da ise 2.500 metre içme suyu hattı yaptık” bilgilerini verdi. İçme suyu hattı çalışmaları ile ilgili yapılan açıklamada; 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Battalgazi İlçesi’ne bağlı Erenli ve Bulutlu Mahallelerinde içme suyu çalışmalarına devam ediyor. Erenli ve Bulutlu Mahallesi’ne toplamda 9 bin 500 metre içme suyu hattı yapılıyor.

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler Battalgazi ilçesi Erenli ve Bulutlu mahallelerinde içme suyu hattı çalışmalarını sürdürüyor. Toplamda 9 bin 500 metre içme suyu hattı çalışmasıyla ilgili bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, MASKİ’nin merkez ve kırsal mahallelerde altyapı eksikliklerini tamamlamaya devam ettiğini söyledi. Karataş; “Tüm ekiplerimiz, araç ve teknik imkânları ile hem merkezde hem de ilçe ve bunlara bağlı kırsal mahallelerde içme suyu ihtiyacını karşılamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yıllardır bu bölgelerimizin içme suyu sorunu vardı. Şimdi tek tek çözüyoruz. Erenli Mahallemize yaklaşık 7 bin metre içme suyu hattı yapıyoruz. Şu ana kadar 3 bin 500 metrelik kısmını tamamladık. Bulutlu Mahallesi’nde ise TOKİ tarafından yapılan deprem konutlarının içme suyu alt yapısını yapıyoruz. Buraya ise 2 bin 500 metre içme suyu hattı yaptık. Çalışmalar tamamlandı. Vatandaşlarımıza temiz ve sağlıklı içme suyunu sağlamaya devam edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

Bülten 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erenli’nin, yarısı, bitti, Bulutlu’da, ise…,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });