Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 14:22
 
Engelleri birlikte ortadan kaldıralım
" Asıl olan engelli ve engelsiz olmak değil, insan olmaktır.
SAĞLIK Haberi
Engelleri birlikte ortadan kaldıralım

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, " Asıl olan engelli ve engelsiz olmak değil, insan olmaktır. Bizim inancımızın ve gönül medeniyetimizin de sırrı da budur. Engelli Vatandaşlarımıza destek olmak toplumsal sorumluluğumuzdur.  Empati kuralım, engelleri birlikte ortadan kaldıralım." temennisinde bulundu. Milletvekili Çakır'ır mesajında;
"Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek ve bu konuyla ilgili bir farkındalık oluşturmak için önemli bir tarihtir.
Günümüzde toplumların gelişmişlik düzeyi insana verdikleri değerlerle ölçülmektedir. Bugün tüm dünyada ve ülkemizde gelişen insan hakları anlayışıyla engelli bireylerin fırsatlardan eşit düzeyde yararlanabilmesi için her türlü imkân sunulmaktadır.
Kendilerine güvenildiği ve fırsat verildiği takdirde herkes kadar başarılı olabileceklerini kanıtlayan engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir.
Asıl olan engelli ve engelsiz olmak değil, insan olmaktır. Bizim inancımızın ve gönül medeniyetimizin de sırrı da budur. Engelli Vatandaşlarımıza destek olmak toplumsal sorumluluğumuzdur.  Empati kuralım, engelleri birlikte ortadan kaldıralım.
Spordan sanata hayatın her alanında başarılarıyla bizleri gururlandıran tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü en samimi dileklerimle kutluyor, aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir ömür diliyorum. Bu vesileyle; Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli vatandaşlarımıza selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelleri, birlikte, ortadan, kaldıralım,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });