İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
31 Blok 533 konut
31 Blok 533 konut
Güveni zedeliyor!
Güveni zedeliyor!
Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 10:43
 
Endişem yok
Yeni Malatyaspor’un şehre heyecan verdiğini belirten AKP Malatya Milletvekili ve BtcTurk
SPOR Haberi
Endişem yok

Yeni Malatyaspor’un şehre heyecan verdiğini belirten AKP Malatya Milletvekili ve BtcTurk Yeni Malatyaspor’un Divan Kurulu Başkanı Ahmet Çakır, “ Ben takımın ligde kalacağı kanaatindeyim. O konuda bir endişem yok” dedi.

Spor yorumcusu ve köşe yazarı Volkan Arıkan’ın facebooktaki canlı yayınına katılan Çakır, “Malatya takımı sahiplendi. Amatör ligde bulunan bir belediye takımının 3.Lig’e ardından 2.Lig’e çıkması, sonrasında 1.Lig ve ardından Süper Lig’e yükselmesi çok büyük bir başarıdır. Malatya’ya olan katma değerini hiç kimse tartışamaz. Herkesin ortak sevdası” diye konuştu.

Milletvekili Çakır, düşüncesi, görüşü ne olursa olsun, nerede yaşarsa yaşasın Yeni Malatyaspor’un herkesin ortak paydası ve sevdası olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Malatya’nın burada kalması hepimizin en büyük arzusu, dileği, gayesi. Malatya, gerçekten Süper Lig’e çıktıktan sonra iddialı oldu. Aslında yer aldığı her ligde iddialı oldu. Burada spor camiasının, kamuoyunun verdiği destek ve sahiplenme çok önemli. Bu takım, herkesin takımı. Ertan Mumcu, Mehmet Emin Katipoğlu ve Adil Gevrek başkanın çok emekleri oldu. Bu takım şehre hep bir heyecan verdi. Malatya’yı Türkiye’nin gündemine taşıdı. Malatya’nın ekonomisine olan katkısını hiç kimse inkar edemez.”

Futbolda zaman zaman iniş ve çıkışların olduğunu dile getiren Çakır, “Zaman zaman zaafiyetler yaşandığını görüyoruz. Bu her şeyden kaynaklanabilir. Alınan karardan, tercihten, futbolcu seçiminden veya futbolcunun gitmesinden… Bazen ummadığınız hatalar yapılabiliyor. Bunu her takımda görüyoruz. Fenerbahçe milyon dolarlık futbolcu getirebiliyor ama sahada yer vermeyebiliyor. Beşiktaş’ta ve Galatasaray’da da bunu görüyoruz. Anadolu takımlarında bu durumla karşılaşabiliyoruz” diye konuştu.

Milletvekili Çakır, takımın şuanda puan tablosunda bulunduğu yerin kendilerini üzdüğünü belirterek, “Tabi kalan 8 maç var ve 5 maç içeride. Ben takımın ligde kalacağı kanaatindeyim. O konuda bir endişem yok. Yönetim bir gayret gösteriyor ama ekonomik anlamda belirli bir aşamaya geldiler. Spor Toto’dan bulunacak bir takım kaynaklar var. Yönetimin çalışmalarının yanı sıra belediyelerin verdiği destekler var. Bizde geçmişte takımın bugünlere gelmesinde düzenli, planlı, kontrollü, doğru motive ederek destek verdik. Takım belli bir noktaya geldi ama olumsuzluklar da yaşandı. Şuandaki tek amacımız 8 maçlık süre içerisinde Malatya’nın ligde kalabilecek bir süreci geçirmesi” ifadelerini kullandı.

Sarı siyahlı takımda iyi futbolcuların kadroda yer aldığını kaydeden Çakır, “Ligin iyi bir futbol oynayan takımıyız. İçeride ve deplasmanda puan kaybettiğimiz maçlarda rakip takımdan daha iyiydik, iyi oynamamıza rağmen kaybettik. Bu dönemi atlatalım, inşallah takımımız ligde kalsın ondan sona eksikler, hatalar, yanlışlar nerede oldu bunları net bir şekilde konuşabiliriz. Tabi başarıları da görmek lazım. Adil başkan iki şampiyonluk yaşattı. Yönetimde görev almış birçok arkadaşımız var, onlara da teşekkür ediyoruz. Tabi gönül ister ki Malatyalı büyük iş adamlarımızın bir araya gelerek bütçe oluşturmaları ve ‘yönetimde bizde varız’ diyecek arkadaşların çıkması. Bizim bir tek gayemiz var; Malatyaspor’un başarılı olması. Malatyaspor herkesin takımı” dedi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi-malatyahaber.com-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Endişem, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });