Haber Detayı
12 Şubat 2021 - Cuma 12:45
 
Elektrikte indirim devam ediyor
TSO üyelerine özel geçtiğimiz yıl yapılan protokolle elektrik tüketim faturalarında yüzde 19 ...
EKONOMİ Haberi
Elektrikte indirim devam ediyor

TSO üyelerine özel geçtiğimiz yıl yapılan protokolle elektrik tüketim faturalarında yüzde 19 indirim uygulamasının hala devam ettiğini belirten TSO Başkanı Sadıkoğlu, “Mevcut aboneliğini Aras Elektrik A.Ş.’ye taşıyan üyelerimiz, yaklaşık yüzde 19 oranında indirimli elektrik kullanma imkanını elde ediyor. Hala bu imkândan faydalanamayan üyelerimiz, odamızdan veya Aras Elektrik Dağıtım AŞ’den bilgi alarak, indirimli elektrik kullanmaya başlayabilir” çağrısında bulundu. Konu ile ilgili olarak MTSO’dan yapılan açıklamada;

“Malatya TSO, üretim ve ticaretin en büyük gider kalemlerinden biri olan enerji maliyeti konusunda önemli bir çalışmaya imza attı. 2020 yılının temmuz ayında elektrik tedarikçileri ile yapılan pazarlık görüşmeleri sonucunda en uygun fiyatı veren Aras Elektrik Dağıtım AŞ. ile “Elektrik Enerjisi Tedariki Protokolü” imzalamıştı.

 Sadıkoğlu: “Amacımız, üyelerimizin girdi maliyetlerini azaltarak…”

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, korona virüs salgını sürecinde sosyal hayatta olduğu kadar üretim ve iş hayatında da ciddi sıkıntılar yaşandığını dile getirerek, üyelerinin biraz daha yükünü hafifletmek ve onlara katkıda bulunmak adına indirim protokolü imzaladıklarını ifade etti.

Hala indirimli elektrik kullanmaya başlamayan üyelere seslenen Başkan Sadıkoğlu, “Mevcut aboneliğini Aras Elektrik A.Ş.’ye taşıyan üyelerimiz, yaklaşık yüzde 19 oranında indirimli elektrik kullanma imkanını elde ediyor. Hala bu imkândan faydalanamayan üyelerimiz, odamızdan veya Aras Elektrik Dağıtım AŞ’den bilgi alarak, indirimli elektrik kullanmaya başlayabilir” çağrısında bulundu.

gazetemalatya.com- bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Elektrikte, indirim, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });