Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 22:50
 
Ekipler uyum içinde
500’den fazla yerleşim alanının yollarını kapanmasına neden olan etkili kar yağışı ve karla mücadele ..
GÜNDEM Haberi
Ekipler uyum içinde

Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyeleri uyum içinde kapanan yolları açtılar. Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Şubat ayı oturumunda son günlerde etkili olan ve 500’den fazla yerleşim alanının yollarını kapanmasına neden olan etkili kar yağışı ve karla mücadele çalışmalarında ilçe belediyeleri ile büyükşehir belediyesinin uyumlu çalışmaları damgasını vurdu.

Gündem maddelerine geçilmeden kısa bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kar yağışının ardından kapanan mahalle yollarının kısa bir sürede açıldığını ve belediye ekiplerinin Malatya’nın her metrekaresinde kar temizleme çalışmaları yaptığını belirterek “Ancak Sosyal Medyada yolların açılmasıyla ilgili algı oluşturma çabası içinde olanlar var. Mesai arkadaşlarımızın emeğine saygısızlık ediyorlar. Biz sadece kent merkezinde değil Malatya’nın her metrekaresinde çalışıyoruz” dedi.

Gürkan, “Güzel bir kar yağdı. Kar bolluktur berekettir. Bazıları biraz rahatsız oluyor kardan, rahatsız olan rahmetten rahatsız oluyor demektir. Kardan rahatsız olunmaz, ne kadar kar yağarsa o kadar iyidir. Kar senesi var senesidir. Bolluk ve bereketin olduğu yerde her şey güzel olur. 506 mahalle yolumuz ulaşıma açıldı. Sosyal Medyada yolların açılmasıyla ilgili algı oluşturma çabası içinde olanlar var. Mesai arkadaşlarımızın emeğine saygısızlık ediyorlar. Biz sadece kent merkezinde değil Malatya’nın her metrekaresinde çalışıyoruz. Kent merkezimizde sorumlu olduğumuz ana arterlerin tamamı açık. Geceden beri birçok caddeyi trafiğe kapatarak temizlik yapıyoruz. Mesai arkadaşlarımız geceli-gündüzlü çalıştı. Çalışmaya da devam ediyorlar” diye konuştu.

Cömertoğlu: Büyükşehir Belediyemiz özveri ile çalışıyor

Arapgir İlçe Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, “Başkanımızın sözüne ilaveten ben ayrıca teşekkür borçluyum. Arapgir ilçemiz Pütürge ilçemiz ile birlikte en fazla kar yağışı alan bir bölgemiz, bu konuda yaklaşık 40 km üzerinde karlı bölge, kar kesildiğinde 2 gün içerisinde açılmayan yerler, bizim ekibimiz ile büyükşehir ekibi birlikte çalışarak kapanan yolları açıyoruz. Büyükşehir Belediye Yol Asfalt ve Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza vermiş olduğu yetkilerden dolayı teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum. Büyük bir özveri ile çalışıyorlar” dedi.

Akçadağ İlçe Belediye Başkanı Ali Kazgan, “Çok şükür rahmet yağdı. Açılmayan az bir yolumuz kaldı. Büyükşehir ve bizim ekibimiz tam bir uyum ve işbirliği içerisinde çalışıyorlar, bu uyum sizlerin sayesinde oluyor” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ekipler, uyum, içinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });