Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 16:58
 
Ehem, mühime tercih edilir
27 Mart 1994’teki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen..
YAŞAM Haberi
Ehem, mühime tercih edilir

Konuk yazar A. Vahap Kaygusuz yazdı

27 Mart 1994’teki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Malatya’ya ilk ziyaretini gerçekleştirdiği tarih 1994 yılı Kasım veya Aralık ayı. Tarihi tam hatırlamıyorum.

O zaman Doğanşehir ilçesinde görev yapıyorum. Gazeteciliğimin ilk yılları. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak İlimizi İlk ziyareti. Doğanşehir’den geldik. Kanal boyundaki Atatürk Kapalı Spor Salonunda bir konuşma yaptı. Konuşma yaklaşık 3,5 saat sürdü. 180 lik VHS kaset çektim.

Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman birçok konuyu anlattı. Ama ‘Ehem Muhime’e Tercih edilir diye Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi ile ilgili enteresan bir olayı anlattı. Hastanenin talebi üzerine kısa süre içinde hastanenin içindeki bütün alanların asfaltlandığını, gereken her şeyin yapıldığını detaylı bir şekilde anlattı. Aklımda en çok kalan da ‘Ehem Mühime Tercih Edilir’ cümlesi oldu.

Gelelim asıl konumuza. İlimizde İnönü Üniverisitesi Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) bünyesinde Uluslararası alanda hizmet veren bir ‘Karaciğer Nakli’ hastanemiz var. Hastanenin Karaciğer Nakli Bölümünün başında da Sezai Yılmaz Hoca var. Hatta Hastanenin, Malatya’nın değil de Dünyanın önemli nakil merkezlerinden birisi. Sezai Hoca ekibiyle gerek ulusal, gerek uluslararası önemli bir hizmet gerçekleştiriyor.

Açık söyleyeyim. Sezai Hocayı sadece Akademik Çalışmalarından dolayı tanıyorum. Roportaj ya da haber konusu dışında özel bir muhabbetim yoktur. Bunun da özel bir nedeni yoktur. Sevmediğimden ya da Saygı duymadığımdan değil, ama akademik bir İlim İnsanını çok meşgul etmemek adına, sadece ayaküstü hatırını sorar geçerim.

Geçen günlerde Sezai hocanın Malatya Adliyesinde Hakim olarak görev yapan eşi Sayın Nazan Yılmaz’ın tayininin, bilmem kaçıncı kez çıktığı haberini refikimiz bir gazeteden okudum. Malatya adına üzüldüm. Eşi buradan giden bir İlim Adamının çalışma şevki ne kadar olur. Hizmetteki başarı oranı ne kadar yükselir diye merak ettim. Böyle olmamalı diye düşündüm.

Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’dan 1994 duyduğum yılındaki ‘Ehem Mühime Tercih Edilir’ sözü aklıma geldi.

Haddim değil ama Sayın Cumhurbaşkanım. Ehem’i Mühime Tercih Edelim. Hem bir aile ayrılmamış olur. Hem de Karaciğer Nakli Hastanemiz verimli çalışmasına devam eder. Hem de Hayırlı bir iş gerçekleşmiş olur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ehem,, mühime, tercih, edilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });