Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 16:45
 
Doğanşehir'de eğitim ve spor yatırımlarını
Doğanşehir’e giden Vali Baruş, ilçede yapım çalışmaları devam eden Milli Eğitim ve Spor alanında..
EĞİTİM Haberi
Doğanşehir'de eğitim ve spor yatırımlarını

Doğanşehir’e giden Vali Baruş, ilçede yapım çalışmaları devam eden Milli Eğitim ve Spor alanında yapılan yatırımlarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Doğanşehir İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Baruş, ilçesinin genel durumu hakkında ilçe kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu’ndan, Belediye hizmetleri hakkında da  ilçe Belediye Başkanı Durali  Zelyurt’tan bilgiler aldı.  ziyaret ederek belediyenin ilçe genelindeki hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Vali Baruş daha sonra ilçede yapımları devam eden Hüsne Küçük Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi, Yıldız Küçük Öğrenci Yurdu, Spor Salonu ve Erkenek Çok Programlı Lisesinde incelemelerde bulunarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan ve yetkililerden bilgi aldı. Burada açıklama yapan Vali Baruş, “Doğanşehir ilçemizi ziyarette bulunduk. Halen devam eden Milli Eğitim yatırımlarımıza hem de Gençlik Spor yatırımlarımıza baktık ve inceledik. Gerçekten Doğanşehir güzel tesisler kazanmış bunu müşahede ettik. Gerek ilçe merkezindeki 500 kişilik Doğanşehir Spor Salonu, gerekse 200 yataklı öğrenci yurdumuz tamamlanma aşamasında. Yine ayrı bir yerde öğrenci yurdumuz ve okulumuz var.

Erkenek Çok Programlı Lisesinin 16 derslik binası yeni bitti. Gerçekten çok güzel bina olmuş, temiz bir işçilik var. Çocuklarımız inşallah burada eğitim ve öğretime devam edecekler. Hem ilçe merkezimizin hem mahallelerimizin böyle tesisler kazanması bizleri mutlu ediyor. Şehir merkezinde yaşayan vatandaşlarımız kadar taşrada yaşayan vatandaşlarımızın mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın da böyle standartlara erişmesi gerçekten hükümetimizin politikalarına uygun düşen bir gelişim. Dolayısıyla da Erkeneklilere hayırlı olmasını diliyorum. Bu güzel binanın çocuklarımıza öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yine Gençlik ve Spor Müdürlüğünce Erkenek’de bir halısaha inşaatı olacak. Yer temin noktasında karar verildi inşallah onunda inşaatı yakında başlar. Dolayısıyla buradaki gençlerimiz hem spor tesislerimizden hem de eğitim olanaklarından yararlanmalı. Diğer yerlerdeki çocuklarımızdan bir eksikleri kalmaz. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız başta olmak üzere bu çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Halen Doğanşehir ilçesinde devam eden çok önemli yatırımlarda var. Yol yatırımları var, yolların asfaltlanması, doğalgaz çalışması; İnşallah önümüzdeki süreçte Doğanşehir çok daha güzel bir görünüme kavuşacak. Buradaki insanlarımızda daha mutlu daha huzurlu yaşamlarına devam edecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Aydın Baruş, yatırımlar, Doğanşehir
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });