Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 18:50
 
Dezenfekte tam gaz
Dezenfekte (ilaçlama- sterilize etme) tam gaz sürüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Korona..
Çevre Haberi
Dezenfekte tam gaz

Dezenfekte (ilaçlama- sterilize etme) tam gaz sürüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Korona virüsle mücadele kapsamında sürdürülen dezenfekte çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kamu kurum-kurluş binaları  başta olmak üzere, sosyal tesisler, park-bahçeler ve araçlar gibi bir çok alanları kapsayan dezenfekte çalışmaları ile ilgili yayınlanan bültende; 
Malatya Büyükşehir Belediyesi dünya genelinde etkili olan ve ülkemizde de yayılan korona virüsüne karşı gerekli tedbirleri artırarak devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı İlaçlama Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfektasyon çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda ilimizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının dezenfektasyonu yapılarak gerekli önlemler alınıyor.
Çevre Koruma ve İlaçlama Şube Müdürlüğü tarafından; PTT, Bankalar, Havaalanı, Devlet Su İşleri, Şehir Mezarlığı, Büyükşehir Belediyesi Engelli Araçları, Otobüsler, Askerlik Şubeleri, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, İl Afet Müdürlüğü, 112 Acil, Karakollar, İbadethaneler, Defterdarlık, Tren Garı gibi bir çok kamu kurum ve kuruluşları ile araçlar dezenfekte ediliyor. Ayrıca; Parklar, üst geçitler, üst geçitlerde bulunan engelli asansörleri, Büyükşehire bağlı sosyal tesisler, MASKİ Genel Müdürlüğü, MAŞTİ gibi bir çok yerinde dezenfekte çalışmaları yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve İlaçlama Şube Müdürlüğü ekiplerinin ülkemizdeki korona virüs tehdidi karşı sahadaki çalışmaları devam edeceği belirtildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dezenfekte, tam, gaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });