Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 18:12
 
Desteklerle ilgili esnaflar bilgilendirildi!
AKP’li Tüfenkçi, esnaf ziyaretlerinde yeni kurulacak olan
SİYASET Haberi
Desteklerle ilgili esnaflar bilgilendirildi!

Korona virüs salgını nedeniyle gelir kaybına uğrayan esnaflara verilecek olan desteklerle ilgili bilgilendirmede bulunan AKP’li Tüfenkçi, Malatya merkez de esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaf ziyaretlerinde yeni kurulacak olan esnaf sitesi ile bilgiler veren Tüfenkçi’nin ziyaretleri ile yayınlanan bültende;

“AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, sanayi esnasını ziyaretinde, esnafa sunulan destek paketi ve yapılması planlanan yeni sanayi sitesiyle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Malatya merkezde bulunan çeşitli iş kollarındaki esnaflara ziyaretlerde bulunan Tüfenkci, eski sanayi esnafıyla bir araya geldi.

"Destek paketi ödemeleri başladı"

2 Milyona yakın esnafın faydalanmak için başvurduğu destek paketiyle ilgili bilgilendirmede bulunan Tüfenkci,  “2 milyonun üzerinde esnafımız gelir kaybı ve kira desteği için destek paketi başvurularını gerçekleştirdi. Taksi, dolmuş, servis işletmecisi, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü gibi birçok meslek grubuna ödemeler başladı. İnşallah bu süreçte esnafımızı mağduriyetini en asgariye indirmek istiyoruz" dedi.
"Kimseyi mağdur etmeden süreci tamamlamayı hedefliyoruz"
Tüfenkci, yapılması planlanan yeni sanayi sitesiyle ilgili de konuşarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sanayici esnafımıza daha iyi imkanlar sunabilmek ve fiziksel anlamda daha iyi şartlarda işlerini sürdürebilmeleri için yapmayı planladığımız yeni sanayi sitemizi en kısa sürede sizlerin istifadesine sunmak istiyoruz. İnşallah bu konuda kimseyi mağdur etmeden süreci tamamlamayı hedefliyoruz. Daha önce çıkardığımız yasayla Malatya yeni sanayi sitesi kurulması planlanan 10 pilot ilden birisi olmuştu. Bu doğrultuda askeriyemizden bin 100, yine Hazineden bin 100 dönüm alan sanayi bölgesi olarak tahsis edildi. Büyükşehir Belediyemiz burayla ilgili çalışmalarını sürdürmekte. " Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Esnafımızın huzurlu ve daha iyi şartlarda ekmeğini kazanması için gereken yapılacaktır inşallah" ifadeleri yer aldı.

Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Desteklerle, ilgili, esnaflar, bilgilendirildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });