Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 15:17
 
Deprem de ders olmadı
Deprem felaketinde ciddi can ve mal kaybına neden olacağı açıkca bilinmesine rağmen ..
Çevre Haberi
Deprem de ders olmadı

Uzmanların uyarısına rağmen K. Çevre yoluna ısrar devam ediyor. K.Çevre Yolu güzergahının, deprem açısından riskli olan yumuşak (Çürük zemin) topraktan olması, önlenmesi mümkün olmayan bir deprem felaketinde ciddi can ve mal kaybına neden olacağı açıkca bilinmesine rağmen Büyükşehir Belediyesi K.çevre Yolu’nun bir an önce bitmesi için lobi girişimlerde bulundu.

Karayolları Genel Müdür Yardımcının Büyükşehir Belediye ziyaretinde konuyu gündeme getiren Başkan Selahattin Gürkan, “Şu an itibariyle ayrılan ödeneğin yeterli olmayacağı ve ek ödeneğe ihtiyaç duyulduğu görülmektedir. Onun için önümüzdeki süreçte Ankara’ya gittiğimizde ödeneğin artırılması noktasında girişimlerde bulunacağız.” İfadeleriyle ödeneğin artırılması için girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

“Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen toplantıya Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Aydın Doğan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile kalabalık bir heyet katıldı.

Gürkan: Ankara yolundan Dilek yoluna kadar olan kısım

Başkan Gürkan yaptığı açıklamada, “Bu toplantıda Kuzey Çevre Yoluyla alakalı neler yapacağımızı, çevre yolunun hangi aşamada olduğu, ödenek, kamulaştırma ve üst yapılar ile ilgili sıkıntıları masaya yatırdık. Bu yıl içerisinde özellikle Ankara yolundan Dilek yoluna kadar olan kısmın açılması ile ilgili yoğun bir çalışma yapılacak. İnşallah yılsonu itibariyle bu mesafeyi bitirmeyi amaçlıyoruz.

Ek ödenek için girişimde bulunacağız

Şu an itibariyle ayrılan ödeneğin yeterli olmayacağı ve ek ödeneğe ihtiyaç duyulduğu görülmektedir. Onun için önümüzdeki süreçte Ankara’ya gittiğimizde ödeneğin artırılması noktasında girişimlerde bulunacağız.

Hanımın çiftliği viyadüğü

Ayrıca Battalgazi Karakaya Barajı arasındaki yolun Karayollarına devrini gerçekleştirdik. O yolun yapılması, yolla birlikte Hanımın Çiftliği viyadüğünün de kuşak yolu marifeti ile Kuzey Kuşak yoluna bağlanması ve oradaki viyadüğün ihalesinin yapılması noktasında hemfikir olduk.

Bu çalışmaların yanında Büyükşehir Belediyesi olarak Hava Alanı yolu güzergâhının ağaçlandırılması, çimlendirilmesi ve aydınlatılması ile ilgili çalışmaları da Karayolları ile birlikte yapacağız.

Bisiklet yolları ile yaya kaldırımları yapılması

Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi olarak İnönü Üniversitesi ile Şehir Merkezi arasındaki çevre yolunun standartlarının yükseltilmesi için karayolu ile birlikte çalışmalar gerçekleştireceğiz. İnönü Üniversitesi ile Merkez arasında bisiklet yolları ile yaya kaldırımlarının yapılması için gerekli çalışmalar yapılarak projelendirilmesi gerçekleştirilecek. Bu çalışmalarımızı Karayolları ile birlikte en kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.” Diye konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Deprem, de, ders, olmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });