Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 19:38
 
Deneyap teknoloji atölyeleri açıldı
Aralarında Malatya’nın da bulunduğu 30 ildeki deneyap atölyelerinin açılışı Cumhurbaşkanı Recep
EĞİTİM Haberi
Deneyap teknoloji atölyeleri açıldı

Aralarında Malatya’nın da bulunduğu 30 ildeki deneyap atölyelerinin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Gaziantep’te gerçekleştirilen ve Vali Baruş’un da Beydağı Gençlik Merkezinde kurulan deneyap atölyesinde video konferansla katıldığı açılışla ilgili Valilikten yapılan açıklamada;

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te düzenlenen "Teknofest 2020" etkinliğinde, içerisinde Malatya’nın da bulunduğu 30 ildeki Deneyap Atölyelerinin açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üretmek isteyen herkese aradığı fırsatı sunduk." derken "Teknolojinin hızına yetişmek artık bir tercih değil, mecburiyet halini almıştır. Geleceğin ürünlerinin Türk Malı damgası ile üretileceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Beydağı Gençlik Merkezinde kurulan ve Milli teknoloji hamlesinin iitici gücünü oluşturacak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Deneyap Teknoloji Atölyesinde hazır bulunan Vali Aydın Baruş, Gaziantep Teknofest 2020 etkinliğinde yapılan açılış törenine video konferansla katıldı.

 

Açılıştan önce Deneyap Teknoloji Atölyesini gezerek incelemelerde bulunan Vali Baruş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan ve İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Akif Gülaçtı’dan bilgi alarak, atölyede bulunan öğrencilerle sohbet etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deneyap, atölyeleri açılışı, Vali Baruş
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });