Haber Detayı
29 Ağustos 2020 - Cumartesi 07:48 Bu haber 4507 kez okundu
 
Darendespor BAL’landı
2020-2021 sezonunda Malatya’yı; Arguvan Belediyespor ile Darendespor, Malatya İdmanyurdu, Pütürge
SPOR Haberi
Darendespor BAL’landı

BAL Liginde çıkacak olan 4. Takım olmak için aynı puanlara sahip Hekimhan Girmanaspor ile Darendespor arasında kura çekildi. Çekilen kura sonucu BAL’a yükselen son takım Darendespor oldu. Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 2020-2021 yılı sezonunda Malatya’yı; Arguvan Belediyespor ile Darendespor, Malatya İdmanyurdu, Pütürge Belediyespor temsil edecek.

Arguvan 6 Puan farkla

Pandemi süreci nedeniyle yerel liglerden Bölgesel Amatör Futbol Ligi’ne yükselecek olan takımlar açıklandı. Alınan kararla birlikte 2019-2020 sezonunda Malatya 1.Amatör Büyükler Futbol Ligi’nde B Grubu’nda mücadele eden ve en yakın rakibine 6 puan fark atan Arguvan Belediyespor, 30 puanla direkt olarak BAL’a yükseldi. A Grubu’nda ise sezonu 34’er puanla tamamlayan Darendespor ile Hekimhan Belediyesi Girmanaspor arasında kura çekimi gerçekleştirildi.

Kura çekimi MASK binasında

A Grubu’nda sezonu 34 puanla zirvede tamamlayan Darendespor ile yine 34 puana ikinci sırada yer alan Hekimhan Belediyesi Girmanaspor arasındaki kura çekimi Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) binasında yapıldı.

BAL’a çıkacak dördüncü takımın belirleneceği kura çekiminde ilk önce sıra numarası çekildi. Darende birinci sırayı, Hekimhan Belediye Girmanaspor ise ikinci sırayı çekti. Birinci sırayı çeken Darendespor, içerisinde BAL ve yerel lig yazan toplardan BAL yazan topu çekerek, Bölgesel Amatör Futbol Ligi’ne yükseldi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darendespor, BALlandı, BAL,Malatyam
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });