Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 17:42
 
Coşkusuz mezuniyet töreni
Yıllarca beraber oldukları arkadaşları ile Kep fırlatamayacaklar, neşe- çoşku ve..
EĞİTİM Haberi
Coşkusuz mezuniyet töreni

Gençler, yıllarca beraber oldukları arkadaşları ile Kep fırlatamayacaklar, neşe- çoşku ve sevinç gözyaşları dökemeyecekler.. Malatya Özal Üniversitesi videokonferans yöntemiyle düzenlenecek olan bir törenle mezun olan gençlere diplomalarını verecek. Sanatçı Yavuz Bingöl’ünde müzikleriyle katılacağı  mezuniyet töreni ile ilgili yayımlanan bültende;

“Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde 2019 - 2020 Eğitim-Öğretim Yılı mezuniyet töreni ve Yavuz Bingöl konseri, Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MTÜ-UZEM) üzerinden 25 Haziran 2020 Perşembe günü Saat 14.00’de gerçekleştirilecek. Etkinlik aynı anda üniversitenin sosyal medya hesaplarından da canlı olarak aktarılacak.

MTÜ Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, “Covid 19 ile mücadele ve tedbirler devam ediyor.  Covid-19 bitmiş değil, her şey normale dönmüş değil, ülkemizde halen günlük binin üzerinde Covid-19 teşhisi konuluyor. İlk günkü gibi tedbirlerimizi almalı ve uygulamalıyız. Bu nedenle mezuniyet törenimizi uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden gerçekleştireceğiz. Genel de mezuniyet törenine öğrenciler aileleriyle birlikte katılır ve o mutluluğu üniversite ortamında yaşarlar. Bu kez biz sanal olarak velilerimizin evine gideceğiz, öğrencilerimizin evlerine konuk olacağız ve o mutluluğa ortak olacağız. Birincilerimiz yine kep takacak ve yine kep fırlatacaklar. Mezuniyet nedeniyle konserimizi sanatçımız Yavuz Bingöl verecek.  Tüm Malatyalıları sosyal medya hesaplarımızda yayınlanacak olan e-mezuniyet törenimize ve konserine bekliyoruz” ifadelerini kaydetti.

MTÜ e-mezuniyet töreni ve Yavuz Bingöl e-konseri 25 Haziran 2020 Perşembe günü Saat 14.00’den itibaren MTÜ’nün sosyal medyadaki şu hesaplarından canlı olarak yayınlanacak” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Coşkusuz, mezuniyet, töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });