Haber Detayı
24 Ocak 2021 - Pazar 18:39
 
Çocuklar kapı kırdı 2 bin lira çaldı
Küçük yaştaki çocuklar, bir bakkal dükkanının kapısı kırıp kasada olan 2 bin lirayı...
ASAYİŞ Haberi
Çocuklar kapı kırdı 2 bin lira çaldı

Küçük yaştaki çocuklar, bir bakkal dükkanının kapısı kırıp kasada olan 2 bin lirayı çaldılar. Polisin kamera kayıtlarını incelemesi soncu yaptığı takipte hırsızlık olayının şüphelisi 3 çocuğu yakaladı. Polis ayrıca hakkında hırsızlık ve değişik 16 ayrı aranma kaydı bulunan şahıs ile uyuşturucu ve yaralama olayları şüphelilerini yakaladı. Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan günlük asayiş bülteninde;

“Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalarda;

· Toplamda 16 Aranma Kaydı ile “Hırsızlık ve Çeşitli Suçlardan Kesinleşmiş 15 Yıl 4 Ay 10 Gün Hapis cezası” ile aranıyor kaydı bulunan bir şahıs ekiplerimizce yakalanmıştır.

· Beydağı Mahallesinde durdurulan bir şahsın üzerinden 8.50 gr esrar elde edilmiş,

· Emeksiz Caddesinde bir şahsın üzerinden 5.78 gr sentetik kannabinoid elde edilmiş,

· Hasanbey Caddesinde bir şahsın üzerinden 22 adet extasy hap 5 adet Uyuşturucu hap elde edilmiş tahkikata başlanmıştır.

· 21.01.201 günü Buhara caddesinde bir bakkal dükkândan kapısı kırılmak suretiyle yaklaşık 2.000 TL paranın çalınması olayı ile ilgili yapılan kamera çalışmasında olayın şüphelilerinin C. H., H. A. K. ve U. D. isimli yaşı küçük çocuklar oldukları tespit edilmiş, şüpheli şahıslar yakalanarak gerekli işlemler yapılmıştır.

· Zaviye Mahallesinde durdurulan bir şahıstan 2.27 gr metamfetamin elde edilmiş,

· 22.01.2021 günü Müşteki A. U. emlak alım satım konuları ile ilgili şüpheli M.D. isimli şahısla aralarında yaşanan para konuları nedeniyle anlaşmazlık çıkar, şüpheli şahıs Müştekiyi Buhara Bulvarında darp eder ve kesici aletle yaralayarak olay yerinden kaçar; şüpheli 23.01.2021 günü Başharık Mahallesinde yakalanarak tahkikat başlanmıştır.” Bilgileri yer aldı.

 

gazetemalatya.com-Bülten 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuklar, kapı, kırdı, 2, bin, lira, çaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });