Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 07:32
 
Cezalar istisnasız uygulanacak
Uygunsuz, yasak yerlere ve çift sıra park edenler, trafik akışını engelleyenler dikkat. Cezalar can..
YAŞAM Haberi
Cezalar istisnasız uygulanacak

Uygunsuz, yasak yerlere ve çift sıra park edenler, araç trafik akışını engelleyenler dikkat. Cezalar can yakacak.  Zabıta, kurallara uygun olmayan araç parkları ile araç ve yaya trafiği için tehlike oluşturan davranışlarda bulunanlar hakkında cezai işlem uygulanacak. Büyükşehir Belediyesi, Özellikle toplu ulaşım araçlarını sıkıntıya sokan, gereksiz yere ve çift sıra park ederek trafiği olumsuz etkileyen davranışları affetmeyerek cezai işlem uygulayacağını belirtti. Konu ile ilgili Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada;

 

“Büyükşehir Belediyesi,  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı trafik ekipleri Malatya’da trafik sıkışıklığının yaşanmaması için sorumluluk alanı içerisinde bulunan caddelerde denetimlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi trafik ekipleri ana caddeler üzerinde park yasağı olan alanlar ile özellikle semt pazarlarının kurulduğu yerlerde gerekli tedbir ve önlemleri alarak olası trafik sıkışıklığının önüne geçmek için denetimlerini sıklaştırdı.

 

“Trafik ekipleri haftanın 7 günü şehrin belirli noktalarında kurulan semt pazarlarının giriş ve çıkışlarında meydana gelecek trafik sıkışıklığının önüne geçmek, çift sıra parkı engellemek, trafik yoğunluğunun önüne geçmek ve özellikle toplu taşıma araçlarının rahat bir şekilde seferlerini sürdürebilmeleri için denetimlerine aralıksız bir şeklide devam ediyor.

Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde araç sürücülerinin mağduriyet yaşamaması için kurallara uymaları istenirken, araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyenler hakkında ise gerekli yasal işlemlerin yapılacağı belirtiliyor” duyurusu yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cezalar, istisnasız, uygulanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });