Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 09:05
 
Çevreci ve sportmen kadın kaymakam
Dünya Çevre gününde Yazıhan’ın çevreci ve sportmen kadın Kaymakamı Büyüknalçacı..
SPOR Haberi
Çevreci ve sportmen kadın kaymakam

Dünya Çevre gününde Yazıhan’ın çevreci ve sportmen kadın Kaymakamı Büyüknalçacı, pedal çevirdi.  Görev yaptığı her bölgede devletin sıcaklığını yöre halkına htirmeye çalışan, spora olan düşkünlüğü ve çevreye olan duyarlılığı ile tanınan Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, ilçeyi bisikletleriyle ziyaret eden sporcularla birlikte pedal çevirdi. Yeni Malatya Gazetesinden Ferdi Durdu’nun malatyahaber.com’da da yayınlanan haberi şöyle;

Sporla iç içe olan ve aynı zamanda lisanslı bir sporcu olan kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı, Malatya şehir merkezinden hareket ederek Yazıhan’a kadar 40 kilometre pedal çeviren bisikletçi grubunu makamında kabul etti.

Daha önceki görev yaptığı Aydın’ın Karacasu ilçesinde spor ve sporcu dostu olarak da anılan kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı, ilçeye giden BİSTUR Bisiklet Topluluğu üyelerinin ilçeye olan ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vakit buldukça bisiklet sürmek başta olmak üzere farklı branşlarda kendisinin de spor yaptığını belirten kaymakam Büyüknalçacı, aynı zamanda lisanslı bisiklet sporcusu olduğunu kaydetti.

BİSTUR Bisiklet Topluluğu Başkanı Efraim Karaman ise kendilerini makamında kabul etmesinden dolayı kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı’ya teşekkür ederek, grup olarak gerçekleştirdikleri etkinlikler hakkında bilgiler verdi. Düzenlemeyi planladıkları bisiklet rotaları ve doğa gezilerine sporcu kaymakamı bisikletiyle katılmaya davet eden Karaman, topluluk adına bisiklet tutkunu olan Güher Sinem Büyüknalçacı’ya Ay yıldızlı bisikletçi forması hediye etti. Toplu fotoğraf çekiminin ardından ilçeden ayrılmak üzere yola çıkan sporculara bir süre kendi bisikletiyle eşlik eden kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı daha sonra bisikletli grubu Malatya merkeze yolcu etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çevreci, ve, sportmen, kadın, kaymakam,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });