Haber Detayı
27 Şubat 2021 - Cumartesi 15:37
 
Çalık, “En büyük yatırım beşerî sermayeye…
11 okul binası inşaatının devam ettiğin, 5’inin ihale aşamasında 14 okul...
SİYASET Haberi
Çalık, “En büyük yatırım beşerî sermayeye…

Türkiye'nin en büyük yatırımının beşeri sermayeye yapılan yatırım olduğunu ve yetişmiş insan gücünün okullar tarafından sağlanabildiğini belirten AKP’li Çalık, 11 okul binası inşaatının devam ettiğin, 5’inin ihale aşamasında 14 okul binasının yapımına da en kısa sürede başlanacağını söyledi. Milletvekili Çalık’ın Malatya’ya okul binası kazandırılması ile ilgili yaptığı açıklamada;

“AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da eğitimin fiziki altyapısının güçlendirilmesi çalışmaları kapsamında 30 yeni okul kazandırılacağını açıkladı. 

Milletvekili Çalık yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en büyük yatırımının beşeri sermayeye yapılan yatırım olduğunu ve yetişmiş insan gücünün okullar tarafından sağlanabildiğini söyledi. 

Çalık, eğitimde günün şartlarına uygun ve teknolojiyle donatılmış mekanların önemli olduğunu belirterek, fiziki altyapı anlamında Malatya’nın eğitimde bölgede en iyi illerden birisi olduğunu ve 30 yeni okul kazandırılacağını kaydetti. 

Malatya genelinde 11 okul inşaatının çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Çalık, 5 okulun yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini ve 14 okul içinde en kısa sürede yapımına başlanılacağını aktardı.

Eğitim için gerekli kaynağı ayırdık

Çalık, “Eğitimin altyapısı tamamlanmadan eğitimde kaliteden bahsedebilmek mümkün değildir. Altyapıyı tamamlayabilmek için de yeterli kaynağın ayrılması gereklidir. Biz bu kaynağı ayırdık. Türkiye genelinde 18 yılda 336 bin, Malatya'da ise 5 bin 35 yeni derslik yaptık. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl için ilk etapta ilimize 68 milyon 500 bin lira temel eğitim ödeneği tahsis edilmiştir. Amacımız eğitim kalitesini ve niteliğini arttırarak çocuklarımızın başarılı olmasını sağlayabilmektir” ifadeleri yer aldı.

 

Bülten-gazetemalatya.com 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çalık,, “En, büyük, yatırım, beşerî, sermayeye…,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });