Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 22:09
 
Çakır: “Gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatılmalı..”
Milletvekili Ahmet Çakır, “Atatürk’ün mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlere ve çocuklara çok iyi anlatmalı” ifadeleriyle Atatürk’ün mücadeleci ve kurucu kişiliğinin gelecek kuşaklara çok iyi anlatılması gerektiğini..
SİYASET Haberi
 Çakır: “Gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatılmalı..”

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, “Atatürk’ün mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlere ve çocuklara çok iyi anlatmalı” ifadeleriyle Atatürk’ün mücadeleci ve kurucu kişiliğinin gelecek kuşaklara çok iyi anlatılması gerektiğini vurguladı. Milletvekili Çakır’ın Büyük önder ve Cumhuriyetimizi kurucusu Atatürk’ün vefatının 81. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda   

“Cumhuriyeti bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 81. yılında saygıyla ve minnetle yad ediyoruz.

İstiklal mücadelemize önderlik eden, aziz milletimizin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri yönetimi ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

Atatürk’ün mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, O’nun en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız için kanlarını bu toprağa feda etmiş şehitlerimizi rahmetle ve minnetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum.” İfadeleri yer aldı

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Çakır:, “Gençlerimize, ve, çocuklarımıza, iyi, anlatılmalı..”,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });