Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 23:41
 
Çakır’da uyardı
Korona virüs tehlikesinin henüz geçmediğini belirten Milletvekili Çakır
SAĞLIK Haberi
Çakır’da uyardı

Korona virüs tehlikesinin henüz geçmediğini belirten Milletvekili Çakır “Açıklanan kurallara, hijyene mutllaka dikkat edilmeli, sosyal mesafe mutlaka  korunmalı, maske  mutlaka takılmalıdır. Buna dikkat  ettiğimiz sürece  inşallah  hastalık  hızlı  bir şekilde atlatılacak. Haliyle biraz daha sabırlı, dikkatli  olmak zorundayız.” Diyerek korona virüs tehlikesinin hala devam ettiğini belirtti.

Beraberinde AKP İl Başkan yardımcısı Kahraman Kavuk’la birlikte Sağlık İl Müdürü Dr. Recep Bentli’yi ziyaret eden Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, koronavirüs süreciyle ilgili "Biraz daha sabırlı, dikkatli  olmak zorundayız. Rehavete kapıldıgımız  sürece sadece  kendimize değil sevdiklerleirmize  çevremize toplumuza   zarar vermiş  oluruz. Bunun içinde bütün hemşerilerimizin dikkatli  olmasını  istiyoruz" dedi.

Milletvekili Çakır, birçok ülkenin salgına hazırlıksız yakalandığını ancak Türkiye'nin sağlıktaki değişim ve dönüşümüyle başarıyla mücadele ettiğini kaydederek, "Bütün dünyayı sarsan büyük bir pandemi sürecini  yaşadık. Bu süreçte Türkiye'de çok büyük  bir mücadele verildi. Çok büyük bir  takdirle karşılanan bir  başarı  gözlemledik. Haliyle tüm dünyanın  gıptayla  izledigi, takdir ettiği, Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere aslında  birçok gelişmiş ülkenin bu salgın  karşısında  ne  kadar aciz  kaldığı gördük. Bunun karşısında da  Türkiye'de hem sağlık alt  yapısı hem de  saglık  kadrolarının çok ciddi  hazır  ve  gelişmiş  olduğunu  ortaya koydu" diye konuştu.

Malatya'da da koronavirüse karşı iyi bir mücadele verildiğini ifade eden Çakır, "İlimizde de bu süreç çok iyi yönetildi. Hastanelerimiz özellikle koronavirüs ile mücadelede yoğun bir gayret gösterdi. Sağlık çalışanlarımızı tebrik ediyoruz. Valiliğimiz öncülüğünde alınan kararlar ve zamanında alınan önlemler, vatandaşlarımızın mağdur olmadan bu süreci atlatmasını sağladı" şeklinde konuştu.

Pandemi sürecinin henüz atlatılmadığını dile getiren Çakır, "Şok dalgalar hastalıgın belli  bir  çerçevede  tutulmasını, kontrole  alınması ile süreç tamamlanmış  oldu  ama gerçektende  bu süreç  içerisinde çok dikkatli  olmak zorundayız. Açıklanan kurallara, hijyene mutllaka dikkat edilmeli, sosyal mesafe mutlaka  korunmalı, maske  mutlaka takılmalıdır. Buna dikkat  ettiğimiz sürece  inşallah  hastalık  hızlı  bir şekilde atlatılacak. Haliyle biraz daha sabırlı, dikkatli  olmak zorundayız. Rehavete kapıldıgımız sürece sadece kendimize değil sevdiklerleirmize  çevremize toplumuza zarar vermiş  oluruz. Bunun içinde bütün hemşerilerimizin dikkatli  olmasını  istiyoruz" diye konuştu.

Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çakır’da, uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });