Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 19:43
 
Beklenen istifa geldi
İnşaat Mühendislerini yok sayan Kent Konseyinin anlayışına
GÜNDEM Haberi
Beklenen istifa geldi

İMO Temsilcisi Kent Konseyinden istifa etti. Depremlerde can kaybına neden olan binaların birinci muhatabı olan İnşaat Mühendislerini yok sayan Kent Konseyinin anlayışına İnşaat Mühendisleri Odası'ndan (İMO)beklenen tepki geldi. Kent Konseyi’nin yürütme kurulu üyesi olan İMO İl Temsilcisi Bedri Özten, yürütme kurulu üyeliğinden istifa etti.

İl temsilcisi Özten’in istifa dilekçesinde

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Başkanlığına  

Malatya Kent Konseyi Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin kuruluşundan bu yana TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Malatya Temsilcisi olarak Yürütme Kurulu üyesiyim.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyinin, yönetmeliğine özellikle kuruluş amaç ve kapsamına uygun çalışmadığına dair önceki kanaatimi, 09.02.2020 Tarihinde düzenlemiş olduğu “24 Ocak depermi ve öneriler” başlıklı panelin düzenlenmesinden yürütme kurulu üyesi olmama rağmen haberdar edilmemem ve daha da vahim olan panelistler içinde depremin birinci dereceden muhatabı olan inşaat mühendisinin olmaması bu kanaatimi pekiştirdi. Malatya Kent Konseyi’nin mevcut yapılanma ve davranış biçimi ile katkıda bulunamayacağım kanaatine sahip olduğumdan Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğimden istifa ediyorum” ifadeleri yer aldı   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beklenen, istifa, geldi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });