Haber Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 20:34
 
Beklenen gelişme iptal edildi!..
Bu yıl 10’uncu düzenlenecek olan Malatya Uluslar arası Film Festival...i
Kültür Haberi
Beklenen gelişme iptal edildi!..

Bu yıl 10’uncu düzenlenecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali iptal edildi. İptal gerekçeleri arasında; bazı basın-yayın organlarında toplumsal değerleri rencide ifadelerin yer alması ve yükselme trendine giren korona virüs salgınına önlem olarak gösterildi. Festivalin iptal edilmesi ile ilgili Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın Müdürlüğü tarafından akşamın ilerleyen saatlerinde yapılan açıklamada;

“Malatya Uluslararası Film Festivali, Aziz milletimizin ve Malatyamızın manevi değerlerini esas alan hususiyetlerin beyaz perdeye yansımasını sağlamak, İlimizin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına katkı sunmak amacıyla 2010 yılında, Malatya Valiliği, Malatya Belediyesi ve ilgili tüm kurum ve kuruluşların destekleriyle başlatılmıştır.

Bugüne kadar düzenlenen festivallerde, Malatya’dan Ülkemize ve tüm dünyaya beyaz perde vasıtasıyla verilmek istenen mesajlara, ailemizin ve toplumumuzun temelini oluşturan manevi değerlerimiz ve bizi biz yapan geleneklerimiz temel oluşturmuştur.

Bu yıl 10’uncusunu tertip etmeyi planladığımız festivalin hazırlıklarının yürütüldüğü bu süreçte, bazı basın-yayın organları ve sosyal medyada toplumsal değerlerimizi rencide eden bazı ifadelere yer verilmesi, bizleri üzmüştür.

Diğer taraftan, Ülkemizde ve tüm dünyada etkisini artıran pandemi sürecinde tedbir maksatlı alınan kararların öneminin her geçen gün daha fazla hissedildiği, herkesin malumudur.

Bu gelişmeler müvacehesinde yapılan değerlendirme neticesinde, iyi niyetle çıkılan bu yolda bazı yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan haberler ve bundan kaynaklı olumsuz tartışmaların önüne geçmek, yeni spekülasyonlara yol açmamak, festivalin önümüzdeki yıllarda daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmesini sağlamak amacıyla, pandemi sürecinin gereksinimleri de dikkate alınarak, bu yıl 10’uncusu düzenlenmesi planlanan Malatya Uluslararası Film Festivali, organizasyon paydaşlarının ortak kararı ile iptal edilmiştir.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUFF iptal, Malatya, Büyükşehir Belediyesi
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });