Haber Detayı
19 Şubat 2018 - Pazartesi 12:14
 
Başkan Karaosmanoğlu, “İkili eğitim geride kalacak”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit ve Gölcük’teki okulları ziyaret ederek idareci ve öğrencilerle bir araya geldi.
EĞİTİM Haberi
Başkan Karaosmanoğlu, “İkili eğitim geride kalacak”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Hızır Reis İlk ve Ortaokulu, Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Okul Müdürleri Ali İlengiz ve Aynur Kadiroğlu tarafından verilen eğitim hakkında detaylı bilgi aldı. Eğitime verdiği destekten dolayı teşekkürlerini özellikle ifade eden okul idarecileri, “Öğrencilerimizin ve okullarımızın taleplerine hızlı cevap veren bir Büyükşehir Belediyemiz var” dedi.
Güne ilk olarak İzmit Hızır Reis İlk ve Ortaokulu’nu ziyaretiyle başlayan Karaosmanoğlu, burada öğrencilerin yoğun sevgisiyle karşılaştı. Öğrencilerle sohbet eden Karaosmanoğlu, “İnşallah bu yavrularımızın tüm ihtiyaçlarına ve beklentilerine hızlı bir şekilde cevap vermek için çalışıyoruz. Türkiye, Avrupa ülkelerindeki milli gelirden en fazla payı eğitime ayırıyor diyebiliriz. Gelecek için çok önemli bir yaklaşımdır. Ülkemizde ikili eğitimin ve birleştirilmiş sınıf uygulamasının azaltılması isteniyordu. Çok şükür buna doğru gidiyoruz. 2019 yılı sonuna kadar inşallah Türkiye’deki ikili eğitimin ortadan kaldırılması hedefleniyor. Kocaeli’de bu noktada kurumlarımız ortak çalışmalar yapıyor. Daha kaliteli eğitim için ikili eğitimin ortadan kaldırılmalıdır” dedi.
Her çocuğun kendi muhitinde eğitim almasını destekleyen Karaosmanoğlu, “Öğrencilerimizi kendi muhitinde eğitim alabilecek hale getirmek lazımdı. Bu nedenle TEOG kaldırıldı. İnşallah evlatlarımız evlerine en yakın okula yerleştirilecek. İsteyenlerin girebileceği bir sınavla da öğrencilerimiz farklı okullara yerleştirilebilecek. Okullaşma oranında yükselen bu çıtayı inşallah daha yukarılara çıkaracağız” şeklinde konuştu.
Kocaeli’de artık üçüncü üniversitenin kurulması için bir iradenin oluştuğuna değinen Karaosmanoğlu, “Şahsen bunu destekliyorum ve bu noktada üzerimize düşen görevi yerine getirmek içinde çalışacağız. Ülkemiz her alanda gelişmesini sürdürebilmesi için meslek liseleri de hayati bir öneme sahiptir. Buradan mezun olacak çocuklarımız gerek üniversitelerinde kendi dallarında eğitim almayı sürdürecek gerekse iş dünyamızın aradığı nitelikli insan kaynağı için üretime katılacak” diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Karaosmanoğlu,, “İkili, eğitim, geride, kalacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });