Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 22:12
 
Balaban’a 143 fidan, Hayvan Pazarına..
Darende İlçesi Balaban Semtinde (Mahalle) bulunan mesire alanına
Çevre Haberi
Balaban’a 143 fidan, Hayvan Pazarına..

Hayvan Pazarı Bayrama hazırlanıyor

Yeşiltepe Semtinde bulunan Hayvan Pazarı, Büyükşehir Belediyesi tarafından  Kurban Bayramına hazırlanıyor. Kurban Bayramı nedeniyle pazarda oluşacak yoğunluk nedeniyle artcak olan ihtiyacları karşılamak amacıyla vatandaşların ihtiyaç duyduğu mescit ve lavabo grupları yapılarak vatandaşların hizmetine sunuluyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından hemen çalışmalara başlanarak Hayvan Pazarı içerisinde ihtiyaç duyulan mescit, bay, bayan ve engelli WC, abdest ve duş alma yerleri yapılıyor. Yapımı devam eden işlerin Kurban Bayramı öncesinde tamamlanarak hizmete sunulması planlanıyor.

Balaban’a 143 fidan

Darende İlçesi Balaban Sentinde (Mahalle) bulunan mesire alanına değişik türde 143 fidan dikimi gerçekleştirildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi kapsamında gerçekleştirilen fidan dikiminin yanı sıra kamelyalar, oturma bankları ve çöp kovaları da park alanına yerleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Darende ilçesi Balaban mahallesinde 1500 metrekarelik alanda oluşturulan Şeyh Pınarı Mesire alanında ihtiyaç duyulan, 2 adet kamelya, 8 adet bank ve çöp kovalarını alana yerleştirdi. Ayrıca çevre düzenleme çalışmalarının da yapıldığı mesire alanında 143 adet çeşitli cins ve türden fidanın dikimi de yine Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

Mahalle Muhtarından teşekkür

Balaban Mahalle Muhtarı Cemal Çelebi, “Şeyh Pınarı Mesire alanındaki çalışmalarımıza destek veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve mahalle sakinlerine bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Balaban’a, 143, fidan,, Hayvan, Pazarına..,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });