Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 19:29
 
Bakanlığa teşekkür, hükümete çağrı
hükümet acilen bir takım ek, ekonomik önlemler almalı ve bu süreçte, işten çıkarılmaların önüne..
SİYASET Haberi
Bakanlığa teşekkür, hükümete çağrı

İyi Parti, korona virüsle mücadele kapsamında başarılı çalışmalar ve bilgilendirmeler yapan  Bakan Koca başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederken, hükümeti ekonomik sorunlarla ilgili acil önlemler alması çağrısı yaptı.Korona virüsle ilgili alınan önlemler ve yaşanan sıkıntıları-sorunları değerlendiren İyi Parti Malatya İl Başlkanı Süleyman Sarıbaş, şunları söyledi; 
"Tüm dünyayı saran korona virüsü, maalesef ülkemizi de etkisi altına alarak yayılmaya başlamıştır. Sağlık Bakanlığı daha ilk günden itibaren konuyu ciddiye alarak, bir dizi önlemleri hayata geçirmiştir. Sağlık Bakanlığı’nın bu titiz çalışması memnuniyet vericidir. Başta Sayın Bakan Fahrettin Koca olmak üzere fedakarlıkla çalışan hekimlerimizi, sağlık çalışanlarımızı kutluyor ve teşekkürlerimi iletiyorum. Bu süreçte Sağlık Bakanlığı’nın talimat, öneri ve görüşleri hayati önem arz etmektedir. Bu beladan kısa sürede kurtulmamız için hassasiyet göstermemiz gerektiği ortadadır. Partimiz Genel Merkezi bir takım önlemler almış ve bu önlemleri hayata geçirmiştir. Bu kapsamda kongreler, toplantılar, ziyaretler ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Halkın sağlığı her şeyin üzerindedir. Bundan sonraki süreçte Sağlık Bakanlığı ve ilgili kuruluşların açıklamaları tam ve eksiksiz olarak yerine getirilmeli ve zorunlu olmadıkça dışarıya çıkılmamalıdır. İnanıyorum ki; bu beladan en kısa süre içinde kurtulup, hayatımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu arada hükümet acilen bir takım ek, ekonomik önlemler almalı ve bu süreçte, işten çıkarılmaların önüne geçmelidir. Hem esnaflarımızı hem de çalışanlarımızı rahatlatacak önlemleri zaman kaybetmeden hayata geçirmelidir. Vatandaşlarımız özellikle bankalara olan borçları için moral bozukluğu içindeler. Bu borçların bir süreliğine faizsiz ertelenmesi dahil her türlü seçenek sunulmalıdır. Sizin sağlığınız bizim için her şeyden önemlidir. Bu vesile ile bir kez daha uyarmak, istiyorum;Sağlık Bakanlığı’nın önlem ve uyarılarını titizlikle uygulayalım. Herkese sağlıklı günler diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakanlığa, teşekkür,, hükümete, çağrı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });