Haber Detayı
11 Mart 2021 - Perşembe 16:36
 
Bahçeler yola kurban edilmeye devam...
Yeşilyurt Belediyesi tarafından verimli toprakları ve meyve bahçeleriyle ünlü Dilek Semtinde...
Çevre Haberi
Bahçeler yola kurban edilmeye devam...

Ulaşım ağlarını güçlendirme adına yeşil alanlar ve verimli topraklar yok olmaya devam ediyor. Yeşilyurt Belediyesi tarafından verimli toprakları ve meyve bahçeleriyle ünlü Dilek Semtinde yeni yol açma çalışmaları devam ediyor. Yeni yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Çınar, “Dilek mahallemizin merkezi yerleşim yerlerinden Hilan ile Uğrak arasında yaklaşık 1,5 km’lik uzunluğunda ki yolda stabilize malzeme serimi ve yol genişletme çalışmalarında büyük bir mesafe aldık. Yeşilyurt’un dört bir tarafından yeni yollar açarak hem ulaşım ağımızı genişletiyoruz hem de vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırıyoruz.” Diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş, Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan Özaltun, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri ve Dilek Mahalle Muhtarı Ali Aslan ile birlikte Hilan ile Uğrak bölgeleri arasındaki 1,5 km’lik yolda gerçekleşen dönüşüm yatırımlarını yerinde inceledi.

Yeni yatırımlarla Dilek mahallesinin cazibesini artıracaklarını ifade eden Başkan Çınar, “Dilek mahallemizin merkezi yerleşim yerlerinden Hilan ile Uğrak arasında yaklaşık 1,5 km’lik uzunluğunda ki yolda stabilize malzeme serimi ve yol genişletme çalışmalarında büyük bir mesafe aldık. Yeşilyurt’un dört bir tarafından yeni yollar açarak hem ulaşım ağımızı genişletiyoruz hem de vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırıyoruz. İlçemizin merkezinden kırsal alanlarına kadar ulaşımı rahat, akıcı ve konforlu hale getirmek içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Suyu, havası, iklimi ve verimli arazileriyle son dönemlerde tarımsal yatırımların yoğunlaştığı Dilek mahallemizde ki tarım arazilerine ulaşımı bu tür yatırımlarla daha akıcı hale getiriyoruz. Bu bölgede evi ya da bahçesi olan hemşerilerimizin ulaşım sorunlarını kalıcı yatırımlarımızla çözüme kavuşturuyoruz. Genişletme çalışmasına tabi tuttuğumuz buradaki 1,5 km’lik yolumuzu Kemerköprü ile bağlantısını yaparken bölgemizden şehir merkezine olan mesafeyi de kısaltmış oluyoruz.

Depremler, doğal afetler ve pandemi süreciyle birlikte Dilek mahallesinde müstakil evlerin sayısının artmasıyla ihtiyaç duyulan hizmetleri teker teker gerçeğe dönüştürdüklerini ifade eden Başkan Çınar, “ Özellikle yaz döneminde buradaki tarımsal alanlardaki hareketliliği bugünden hesap ederek çiftçilerimizin ve burada ikamet edecek olan hemşerilerimizin hem Dilek merkezine hem de şehir merkezine gidiş ve gelişlerini daha rahat ve sağlıklı yapmaları için yol hizmetlerini sürdürüyoruz .Bu tür yatırımlarımız neticesinde bölgelerimizdeki tarımsal anlamdaki hareketliliği de artırmış oluyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek yatırımlarla bölgelerimizin cazibesini artırmaya gayret ediyoruz. Yol düzenleme çalışmalarından sonra sathi kaplama ya da sıcak asfalt ve kilit taşı çalışmalarımızla yollarımızın ve kaldırımlarımızı daha modern ve konforlu bir görüntüye kavuşturuyoruz. Fiziksel belediyecilik hizmetlerinde yakaladığımız başarı çıtamızı daha iyi noktaya taşımak içinde ekiplerimizle sürekli sahadayız ve vatandaşlarımızın huzuru, sağlığı ve güvenliği için elimizden geleni yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

gazetemalatya.com-Bülten

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bahçeler, yola, kurban, edilmeye, devam...,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });