Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 19:43
 
Bağımsız, özgür ve güven içinde
GÜNDEM Haberi
Bağımsız, özgür ve güven içinde

Cumhuriyet ile Türk milletinin bağımsız, özgür ve güven içinde bir yaşama kavuştuğuna vurgu yapan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş "Türkiye'nin istiklal ve istikbaline sahip çıkmak en önemli ve öncelikli görevimizdir" diyerek Cumhuriyete sahip çıkmanı en önemli görevleri arasında olduğunu belirtti. Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. Yılı nedeniyle İl Başkanı Sarıbaş’ın yayınladığı mesajda;

"Ülkemizin dört bir yanı işgal altındayken; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'dan bağımsızlık meşalesinin fitilini ateşledi. Bağımsızlık ruhu yurdun dört bir yanını sardı. Tarihte eşsiz bir destan olan Kurtuluş mücadelesi cumhuriyet ile taçlandı. Cumhuriyet ile Türk milleti bağımsız, özgür ve güven içinde bir yaşama kavuştu. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği en büyük mirasına, Türkiye'nin istiklal ve istikbaline sahip çıkmak en önemli ve öncelikli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurucu kahramanlara, vatan ve millet için hayatlarından vazgeçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhuriyet , 97 yılı, bağımsız, özgür, İyi Parti, Süleyman Sarıbaş
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });