Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 12:44
 
ATATÜRK'ÜN MALATYA'YA GELİŞİNİN YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Malatya'ya gelişinin 87'nci yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi​
GÜNDEM Haberi
ATATÜRK'ÜN MALATYA'YA GELİŞİNİN YILDÖNÜMÜ KUTLANDI


Atatürk Anıtı önünde başlayan törende; Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Garnizon Komutanlığı tarafından çelenk bırakıldı. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okunduğu törende Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 'Şeref Defteri'ni imzaladı. Başkan Çakır, Şeref Defterine yazdığı metni okuyarak, Atatürk'ü, Malatya'ya gelişinin yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla andıklarını belirtti.
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenin ardından protokol üyeleri, Atatürk Evi'ni gezdi. Burada Atatürk'ün 1937'de geldiği ve Malatya'da kaldığı sırada kullanılan eşyaları inceleyen protokol üyeleri, ardından Battalgazi Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen konferansa geçti.
Konferans da günün anlam ve önemi hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın konuşmasından sonra Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tülin Türker'in 'Malatya ve Atatürk' konulu sunum yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATATÜRK'ÜN, MALATYA'YA, GELİŞİNİN, YILDÖNÜMÜ, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });