Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 18:45
 
Arıtmada 3. Sıra Hekimhan’ın
Atıksu arıtma tesisinin kurulacağı alan belirlendi. Sırada proje..
Çevre Haberi
Arıtmada 3. Sıra Hekimhan’ın

İlçelere atıksu arıtma tesisi kurulması sürüyor. Hekimhan ilçesinde yer bulundu, proje çalışmalarına başlandı. Kuluncak ve Doğanşehir’den sonra Hekimhan ilçesine de atıksu arıtma tesisi kurulması çalışmaları başladı. Atıksu arıtma tesisinin kurulacağı alan belirlendi. Sırada proje hazırlama çalışmaları ve ihale edilmesi aşaması var.  

11 ilçeye atıksu arıtma tesisi inşa etmek için çalışmalara başlayan MASKİ Genel Müdürlüğü ilçelerde yer tespitine devam ediyor. Kuluncak ve Doğanşehir’in ardından Hekimhan’a kurulacak atıksu arıtma tesisi için de ilk adım atıldı.

MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş ve beraberindeki heyet, kanalizasyon atıklarının çevreye zarar vermeden arıtılması ve doğaya kazandırılması için Hekimhan İlçesi’nde yapılacak olan atıksu arıtma tesisi için yer incelemesinde bulundu.

Karataş: “Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz”

Her ilçeye atıksu arıtma tesisi kuracaklarını ifade eden MASKİ Genel Müdürü Karataş:“Hekimhan İlçemizin kanalizasyon altyapısı yenilenmişti. Kanalizasyon atıklarının arıtılması için tesisi kuracağız. Bugün ilçemizi ziyaret ederek tesisimiz için yer incelemesinde bulunduk. Uygun yeri tespit ettik. En kısa zamanda projemizi tamamlayacağız. Tesisimizin inşa edilmesi için ihalemizi yapacağız. Böylece kanalizasyon atıklarının doğaya kazandırılarak arıtılmasını sağlamış olacağız.”dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arıtmada, 3., Sıra, Hekimhan’ın,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });