Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 17:00
 
Arapgir'e 500 bin lira ek bütçe
Yoğunluk artırıcı ve görüntü kirliliği yaratacak plan değişiklik..
GÜNDEM Haberi
Arapgir'e 500 bin lira ek bütçe

Fırıncı Mahallesine GES alanına onay verilmesi, sehven yapılan yanlışlığın düzeltilmesi, yoğunluk artırıcı ve görüntü kirliliği yaratacak plan değişiklik talebinin reddi, Arapgir Belediye sinin 2019 yılı bütçesine 500 bin lira ek bütçe verilmesi ile bütün amatör spor kulüplerine  aynı yardım yapılması gibi maddelerin oylanarak kabul edildiği Büyükşehir Belediye Meclisinin 4. Oturumu yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi çalışmalarına devam ediyor. Başkanvekili Selim Pilten Başkanlığında yapılan 4. Oturumda gündemdeki maddeleri oylanarak karara bağlandı.

Görüşülerek kabul elden maddeler

Fırıncı Mahallesi 173 ada 17 nolu parsele Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulması için enerji tesisi alanı fonksiyonu verilmesi,

Plan değişikliği notunda sehven yazılan İlyas Mahallesi 5498 ada 4-5parselin 4-9 parsel olarak değiştirilmesi,

Uç mahallesi 744 ada 18 parsel için istenen yoğunluk artırıcı ve bölgenin siluetini bozacak imar planı değişikliğinin reddedilmesi,

Arapgir Belediyesinin 2019 yılı bütçesine 500 bin Lira ek bütçe verilmesi ve

Büyükşehir Belediyespor Kulübüne yardım yapılması maddesi görüşülürken söz alan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu; “ Yerel amatör kulüplerin durumu hepimizin malumu. Büyükşehir Belediyesi olarak sadece kendi takımımıza değil, diğer amatör spor kulüplerimize de yardımda bulunmamız gerekir. O nedenle amatör spor kulüplerimize de yardımda bulunulmasını öneriyorum” diyerek ildeki bütün kulüplerin desteklenmesini önerdi.  Futbol dışı Taekwondo, Kick Boks, Güreş, Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Atletizm, Judo, Wushu, Karete ve Halk Oyunları gibi branşlarda faaliyet gösteren spor kulüplere yardım yapma yetkisinin Encümene verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemdeki diğer maddelerin ilgili komisyonlara havalesi ve 5. Oturumun 21 Kasım Günü yapılması kararlaştırıldıktan sonra toplantı sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arapgir'e, 500, bin, lira, ek, bütçe,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });