Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 10:28
 
Ani taşkın, sel uyarısı
Malatya'nın da aralarında bulunduğu bölge için taşkın, sel ve su baskını uyarısı
YAŞAM Haberi
Ani taşkın, sel uyarısı

Malatya'nın da aralarında bulunduğu bölge için taşkın, sel ve su baskını uyarısı geldi. Elazığ Meteoroloji Bölge Müdürlüğü uyarısında can ve mal emniyeti açısından yetkililerin ve vatandaşların olası durumlara karşı dikkatli olunmasını istedi. 
Bölge Müdürlüğünün saat 10.30 sularında yaptığıı açıklamada; 
"Bölgemizde beklenen yağışların sağanak yağmur şeklinde ve yer yer etkili olması tahmin edilmektedir. Zaman zaman kuvvetli olacak yağışlarla yüksek kesimlerdeki mevcut kar örtüsünde erimler de meydana gelebileceğinden su baskınları ve taşkınlara karşı bölgedeki vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
 Halen ülkemizde mevsim normallerinin civarı seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemle beraber ülke genelinde hissedilir (2 ila 6 derece) derecede azalacağı tahmin ediliyor.
Oluşması Muhtemel Riskler
 Ani taşkın, sel ve su baskını gibi olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gerek görüldükçe hazırlanacak olan anlık meteorolojik uyarıların takibini yaparak, oluşması muhtemel risklere karşı can ve mal emniyeti açısından dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir." duyurusu yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ani, taşkın,, sel, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });