Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 18:18
 
Alternatif kaynakta çalışmalar başlıyor!
Beylerderesi mevkiinde bulunan ve yaklaşık 40 bin civarında insanın ihtiyacını...
Çevre Haberi
Alternatif kaynakta çalışmalar başlıyor!

Alternatif içme suyu kaynakları oluşturma  kapsamında MASKİ tarafından yapılan çalışmayla Beylerderesi mevkiinde bulunan ve yaklaşık 40 bin civarında insanın ihtiyacını karşılayacak kapasitedeki içmesuyu kaynağının, bölge insanının hizmetine sunulması için çalışmalar başladı. Şehrin kuzey batı bölgelerinde bulunan Sütlüce, Tepeköy v Topraktepe gibi yerleşm alanlarının içme suyunu karşılayabilecek kapasitedeki kaynakta, İller Bankası Bölge Müdürü ve MASKİ Genel Müdürü birlikte incelemeler yaptılar. Alternatif içme suyu kaynağında yapılan incelemelerle ilgili yayınlanan bültende;  

“Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü M. Yaşar Karataş ve İller Bankası Bölge Müdürü Celal Kaştı, Yeşilyurt İlçesi’ne bağlı Sütlüce, Tepeköy ve Topraktepe Mahallelerinde yapımına devam edilen içme suyu isale hattı çalışmalarını yerinde incelediler.

Malatya’nın merkez ve ilçelerinde çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi MASKİ, Sütlüce, Tepeköy, Topraktepe mahalleleri ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak, yeni su kaynağında çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmalar neticesinde bulunan yeni su kaynağı alanında MASKİ tarafından 17 bin 500 metre isale hattı, 1 adet bin tonluk içme suyu deposu ve 1 adet kaptaj yapımı gerçekleştirilecek. 17 bin 500 metrelik içme suyu hattının 12 bin 500 metrelik kısmının yapıldığını belirten MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, çalışmaların en kısa süre içinde tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulacağını söyledi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda Malatya merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını çözmek için çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini aktaran Karataş, “Yeşilyurt İlçesi Sütlüce-Tepeköy-Topraktepe içme suyu isale hattı çalışmaları kapsamında bölgemize bir adet bin tonluk içme suyu deposu ve 17 bin 500 metrelik hat çalışması yapıyoruz. İşin çoğunu tamamlamış durumdayız. Yaklaşık 10 milyona mal olan hat çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte bağlantılar yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. İller Bankası Bölge Müdürümüz Celal Kaştı ile birlikte çalışmaları yerinde inceliyoruz” ifadeleri yer aldı.

gazetemalatya.com-Bülten 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alternatif, kaynakta, çalışmalar, başlıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });