Haber Detayı
04 Ekim 2020 - Pazar 10:59
 
Aksaklıklar hızlıca giderilsin!
Çevre Haberi
Aksaklıklar hızlıca giderilsin!

Köy konutlarının hak sahiplerine verilmesi konusunda yaşanan aksaklıkların giderilmesi için talimat veren Vali Aydın Baruş, aksaklıkların giderilmesi konusunda yardımcı oldu. Vali Aydın Baruş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan ve AFAD İl Müdürü Mustafa Türker ile birlikte Doğanyol ilçesin, Gökçe ve Pazarcık Semtlerini (Mahalle)  ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Doğanyol’da İlçe Kaymakamı Talha Altuntaş ve İlçe Belediye Başkanı Hakan Bay’ında eşlik ettiği inceleme gezisi ile ilgili yayınlanan bültende;

“Doğanyol Kaymakamlığında ilçedeki afet konutları, köy evleri ve kentsel dönüşüm ile ilgili bilgiler alan Vali Baruş ilçe meydanındaki esnaflarla bir süre sohbet etti. Kentsel dönüşüm nedeniyle esnafın mağdur olmaması amacıyla geçici işyerleri inşaatını inceleyen Vali Baruş yetkililerden bilgiler aldı. Buradan Gökçe Mahallesine geçen Vali Baruş, yapımına başlanan köy evleri ve geçici işyerlerini gezerek yüklenici firma yetkilileri ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan’dan bilgiler aldı.

Gökçe Mahallesinde esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Aydın Baruş; “Vatandaşlarımızın barınabileceği güzel mekanlar inşa etmek için çalışmalar devam ediyor. Toki’nin yer tespitlerinin ardından inşaat çalışmalarına başlandı. Doğanyol İlçemiz ve Gökçe Mahallemiz kentsel dönüşüm alanı olarak kabul edildi. Esnafımızın mağdur olmaması için geçici işyerleri inşa ediyoruz. Biraz sıkıntı çekeceğiz ama Doğanyol ve Gökçe Mahallemiz çok güzel bir yaşam alanı olacak. Devletimiz buranın yeniden yapılanması için büyük kaynak ayırdı. İçiniz müsterih olsun” dedi.

Gökçe Mahallesindeki köy evlerinin ardından ilçede kurulan GES ( Güneş Enerji Santrali) alanına geçen Vali Baruş buradaki incelemelerin ardından yol üstünde bulunan Pütürge İlçesine bağlı Pazarcık Mahallesi Köy Evleri şantiye alanına geçti. Burada yetkilerden bilgiler alarak inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Köy konutlarının mümkün olduğunca hak sahiplerine hızlıca teslimi için çalışmalarda yaşanan aksaklıklar için Vali Baruş talimat vererek aksaklıkların giderilmesi konusunda yardımcı oldu.” İfadeleri yer aldı.

Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksaklıklar giderilsin, Vali Baruş, Doğanyol, depremzede konutlar
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });