Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 22:36
 
AKP Meclis Grup toplantısında isyan var!
1000-2000 kilometre yol yaptığınızı-asfaltladığınızı söylüyorsunuz? Bu yollar nerede?
GÜNDEM Haberi
AKP Meclis Grup toplantısında isyan var!

Yaşar KARAASLAN

Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısından önce bir araya gelen AKP’li Meclis Üyeleri ile Başkan Gürkan arasında gerilimli anlar yaşandı. Basına kapalı olarak yapılan grup toplantısında edindiğimiz bilgiler şöyle

Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle ilçe düzeyinde yaptığı yol yapım, iyileştirme ve asfaltlama çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Gürkan’a, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan tarafından “İlçe Halkı bizleri sıkıştırıyor. Büyükşehir, her tarafın yollarını asfaltlıyor, yeni yollar açıyor. Darende’ye niye yapmıyor? İstemiyor musun yoksa? Diyerek bizleri sıkıştırıyor. ”Yaptığınız asfaltlamalar, yeni açtığınız yollar nerede? Darende’ye niye yok. Bizler üvey evlat mıyız?” diye serzenişte bulununca Başkan Gürkan, “Sizin ilçenize de sıra gelecek. Çalışmalar bir program dahilinde devam ediyor” ifadeleriyle Darende Belediye Başkanını yanıtladı.

İlçe Belediye başkanlarından biri de

“ İsa Başkan doğru söylüyor. 1000-2000 kilometre yol yaptığınızı-asfaltladığınızı söylüyorsunuz? Bu yollar nerede? Malatya’nın en büyük ilçelerinden biri olmamıza rağmen bizler de bu yolları ilçemizde göremedik” diye araya girince ortam gerildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı ile İlçe Belediye Başkanı arasında karşılıklı sert sözlerin söylendiği gelen bilgiler arasında.

Öğlen saatlerinde yapılan AKP meclis Grubu toplantısında yaşanan gerilimli atmosfer, öğleden sonra yapılan Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında da gerilimli atmosfer kendisini htiriyordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP, Meclis, Grup, toplantısında, isyan, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });