Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 10:27
 
AKP’deki huzursuzluklar niye?
okurlarımız- dostlarımız bize de soruyorlar “AKP’de neler oluyor?”..
GÜNDEM Haberi
AKP’deki huzursuzluklar niye?

Yaşar KARAASLAN yazdı 

AKP’de uzun süredir içten içe devam eden ve son günlerde kamuoyuna da mal olan  çalkantı- huzursuzluk herkesi malumu. Haliyle okurlarımız- dostlarımız bize de soruyorlar “AKP’de neler oluyor?”, “Kim haklı kim haksız?” diye.

Neler söyleyebiliriz ki?

İçlerinde değiliz. 5-6 yıl öncesine kadar toplantılarına-etkinliklerine davet ederler, ara sıra da Malatya gündemi ile ilgili kıt olan fikirlerimize de danışırlardı. Son yıllarda o uygulamayı da bıraktılar. Bırakın mahalle-ilçe gezilerini basın toplantılarına bile lütfedip çağırma zahmetine de artık girmiyorlar.  (Tabi ki benim de içinde olduğum bir grup basın mensubunu) Dolayısıyla parti içi kısır çekişmeleri yakından takip etme şansımız olmadı. Sadece duyumlarımız olurdu. Duyumlarla da fikir yürütmek sağlıklı olmadığı için AKP’yi soran okurlarımıza- dostlarımıza (Karizmamız çizilmesi pahasına da olsa) kem-küm ediyorduk. Amma

10 yıldan fazla takip ettiğimiz, içlerinde birçok da dostlar edindiğimiz AKP ile ilgili şunu rahatlıkla söyleyebilirim.

AKP’de gerçekten bir huzursuzluk var.

Amma nasıl bir huzursuzluk? Bu huzursuzluklar

Malatya’nın menfaatleri mi?

Şahsi menfaatlerinden mi kaynaklanıyor?

İşte bu konuda fikir yürütebilir ve  

Huzursuzlukların açık açık MALATYA’nın menfaatlerinden (Varsa da çok kısıtlı olan) kaynaklanmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

  • Köylere yol-su ve kanalizasyon gibi hizmetlerin yapılması için KÖYDES ve BELDES kapsamında 2 yıl üst üste 32 ve 34 olmak üzere gönderilen 66 Milyon Lirayı “İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Naci Abi’nin (Şavata’nın) deyimiyle “Çar-çur” edilen paranın hesabını sorgulayan var mı?
  • Eski Hal binasını 52 Milyon Liraya satıp, Malatya Belediyesini 112 Milyon Lira ödemeye mahkum ettirerek, Malatyalının cebinden 60 Milyon Lirayı çalanları dillendiren var mı?
  • “Ucu nereye varırsa varsın sonuna kadar gideceğiz” diyerek İmar Yolsuzluğunu ortaya çıkarıp sonradan gereğini yapmayanları konuşanlar var mı?
  • Belediyeyi dönemin parasıyla yaklaşık 1 Milyon Lira kadar dolandıran “Parkmetre” şirketi ile gelişmeleri soranlar var mı?
  • Tanesi 3 bin liraya kadar çıkan fidanları satın alarak Belediyenin kasasını boşaltanlar hakkında konuşan var mı?
  • Yüzbinlerce hatta milyonlarca lira harcanan “güçlendirme- onarım-yenileme “ çalışmalarından sonra yıktırılan binaları araştıran gündeme taşıyan var mı? (Biz basın mensuplarına da sağlıklı bilgi verilmediği için yapamadığımız araştırma)
  • Valiliğin 3.5 Milyon, Malatya Belediyesinin de 2.5 Milyon lira harcadığı 6 adet kerpiç evleri merak edenler var mı? Ve de en son olarak da
  • Cazibe Merkezi desteğinin 1 yıl uzatılması konusu. Gerçekten uzatıldı mı? Cumhurbaşkanı Kararının yayınlandığı gün ve sonrası “Malatya’yı kurtardık” yönlü söylemleriyle TV ve haberlerde boy gösteren AKP’lileri gören var mı?

Bu sıraladıklarım arşivime bakmadan ilk anda aklıma gelenler.  Yani işin özeti, AKP’de uzun süredir var olan amma şimdilerde ortay çıkan huzursuzluğun kaynağında Malatya ve Malatyalıların zerre kadar çıkarı yok. O nedenle Sayın okurlar ve dostlar üzülerek ve karizmam çizilmesi pahasına da olsa diyorum ki bu konu ile ilgili benim “Hiçbir bilgim yok”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP’deki, huzursuzluklar, niye?,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });