Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 13:20
 
Akademisyenlerden Malatya resimleri sergisi
İnönü Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından Malatya ve coğrafyası konulu “ Memleket Manzaraları” isimli resim sergisi açıldı. Malatyalı öğretim üyeleri tarafından kendi tarzları ile yorumladıkları serginin açılışı..
- Haberi
Akademisyenlerden Malatya resimleri sergisi

İnönü Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından Malatya ve coğrafyası konulu “ Memleket Manzaraları” isimli resim sergisi açıldı. Malatyalı öğretim üyeleri tarafından kendi tarzları ile yorumladıkları serginin açılışı Üniversite Kongre ve Kültür Merkezi fuayesinde yapıldı.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Göğebakan ve Resim Bölümü Dr. Ögr. Üyesi Mesut Yaşar tarafından düzenlenen resim sergisinin açılışına, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Rektör Danışmanları Prof. Dr. İlhan Erdem ve Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Göğebakan ve Resim Bölümü Dr. Ögr. Üyesi Mesut Yaşar, idari ve akademik personel ile öğrenciler katıldı.
Sergiyle ilgili konuşan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Göğebakan, “Serginin teması memleket manzaraları. Malatyalı olduğumuz için Malatya ve çevresindeki doğa ve manzara görünümlerinden yola çıkarak özgün sanat eserleri ortaya çıkarmayı istedik. Kendi üslubumuza göre farklı şekilde Malatya ve coğrafyasını yorumlamaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Akademisyenlerden, Malatya, resimleri, sergisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });