Haber Detayı
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 12:57 Bu haber 1962 kez okundu
 
Ağbaba, 4. Kez CHP’nin A takımında
Selin Sayek Böke’nin üstlendiği CHP’nin A takımında..
SİYASET Haberi
Ağbaba, 4. Kez CHP’nin A takımında

Geçtiğimiz haftalarda yapılan kurultayla CHP’nin Parti Meclisine yüksek oyla seçilen Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 4. Kez Genel Başkanlık görevine getirildi. Ağbaba, yeni dönemde, işçi Sendikaları, Esnaf - Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görev yapacak.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 25-26 Temmuzda gerçekleştirilen 37.Olağan Kurultayın ardından seçilen Parti Meclisi (PM) içinden yeni dönem politikalarının uygulamasında en üst parti organı olarak çalışacak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini belirledi.

Ağbaba, önceki dönem İşçi Sendikaları, Meslek Örgütleri ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak yürüttüğü görevini, bu dönem İşçi Sendikaları, Esnaf - Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşları ismiyle yürütecek.

Göreve devam..

Genel Başkan yardımcışlığı görevine bu dönemde devam edecek olan Ağbaba, 2011 yılında Malatya’dan CHP Milletvekili seçildikten sonra 2012 yılında Parti Meclisine seçilmişti. 2014 Mayıs ayından itibaren ise Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya devam ediyor. Ağbaba üst üste 4. Kez Genel Başkan Yardımcısı görevine getirilerek Malatya siyasi tarihinde önemli bir başarıya imza attı.

Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı döneminde ‘Kardeş Belediyeler projesi’ ve ‘Büyük Buluşma’ adı altında çok sayıda iz bırakan projeye imza atan Ağbaba, İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de yurt genelinde emek bürolarının kurulmasını sağlamış, Kıdem Tazminatı, Taşeron İşçilik, Sokak Ekonomisi , Sosyal Güvenlik Sistemi ve EYT ,Uluslararası Suriye gibi çalıştayları düzenlemiş, “OHAL’de Yeter Forumu” gerçekleştirerek emek cephesinde unutulmayacak çalışmalara imza atmıştı. Veli Ağbaba, pandemi döneminde esnaf ve sanatkârlar ile emek cephesinin yaşadığı sorunları hazırladığı raporlar ve çalışmalar ile gündeme getirmiş, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun bu kesimler ile buluşmasını organize etmişti.

Genel Sekreterliği Selin Sayek Böke’nin üstlendiği CHP’nin A Takımı olarak adlandırılan CHP MYK’da görev dağılımı şöyle:

1. Fethi Açıkel (Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu)

2. Onursal Adıgüzel (Bilgi ve İletişim Teknolojileri)

3. Veli Ağbaba (İşçi Sendikaları, Esnaf - Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşları)

4. Ahmet Akın (Enerji, Alt Yapı Projeleri)

5. Muharrem Erkek (Hukuk ve Seçim İşleri)

6. Gökçe Gökçen (Gençlik Politikaları)

7. Gamze Akkuş İlgezdi(Tanıtım ve Halkla İlişkiler)

8. Lale Karabıyık (Eğitim Politikaları)

9. Gülizar Biçer Karaca (İnsan Hakları)

10. Bülent Kuşoğlu (İdari ve Mali İşler)

11. Faik Öztrak (Ekonomi Politikaları ve İşveren Örgütleri) – Parti Sözcüsü

12. Ali Öztunç (Doğa Hakları – Çevre)

13. Oğuz Kaan Salıcı (Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenme)

14. Yüksel Taşkın (Sosyal Politikalar)

15. Seyit Torun (Yerel Yönetimler)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağbaba,, 4., Kez, CHP’nin, A, takımında,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });