Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 16:12
 
Adalet yoksa bereket de olmaz!
İnsanların adaleti, internette birbirlerine attıkları gönderilerle sağlamaya, hakim ve savcıların dikkatini
SİYASET Haberi
Adalet yoksa bereket de olmaz!

İnsanların adaleti, internette birbirilerine attıkları gönderilerle sağlamaya, hakim ve savcıların dikkatini gönderileriyle çekmeye çalıştıkları bir dönemi yaşadıklarını belirten İyi Parti Malatya İl Başkanı Sarıbaş, “Bir ülkede adalet yoksa bereket olmaz. İş insanı, sanayici, yatırım yapmaz, yapamaz. Yabancı yatırımcı gelmez, gelemez. Kalkınmanın önüne bariyerler örülür. İşsiz sayısı artar. Emeklinin, işçinin, memurun maaşı kuşa döner. Gençler hayal kuramaz, umudunu yitirir.”

İYİ Parti 2.Olağan Kurultayı’nın ardından açıklamada bulunan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, “Türkiye’yi hak ettiği adalet sistemine kavuşturacağız” dedi. İyi Parti’nin Ankara’da gerçekleştirilen 2. Olağan Kurultayını değerlendiren İl Başkanı Süleyman Sarıbaş’ın açıklaması şöyle;

“Ankara Altınpark’ta İYİ Parti 2.Olağan Kurultayı gerçekleştirildi. Kurultaya Türkiye’nin dört bir yanından İYİ Parti İl ve İlçe Teşkilatları katıldı. Kurultaya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşması damga vurdu. Akşener, konuşmasında ekonomiden, siyasete birçok konuya değinerek, “Bir ülkede adalet yoksa bereket olmaz. İş insanı, sanayici, yatırım yapmaz, yapamaz. Yabancı yatırımcı gelmez, gelemez. Kalkınmanın önüne bariyerler örülür. İşsiz sayısı artar. Emeklinin, işçinin, memurun maaşı kuşa döner. Gençler hayal kuramaz, umudunu yitirir. Sayın Erdoğan, Bunların hepsi oldu, milletimiz bunları tüm çıplaklığıyla yaşıyor. Bunların hepsi oldu, çünkü sen adaleti öldürdün. Hukukun, adamına göre işlediği, soruşturmaların, Twitter tabelasına göre yürütüldüğü bir ülke yarattın” ifadelerini kullandı.

“Çok verimli kurultay gerçekleştirdik”

İYİ Parti İl Başkanı Sarıbaş, açıklamasında devamla, “İYİ Parti 2.Olağan Kurultayımızı Ankara’da gerçekleştirdik. Çok verimli geçen kurultayımızda Genel Başkanımız Meral Akşener’i bir kez daha Genel Başkan olarak seçtik. Diğer il ve ilçe teşkilatlarıyla da bir araya gelerek projeler ve bölgelerde yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişi yapma fırsatımız oldu. Bu bakımdan çok verimliydi. Bu kapsamda İYİ Parti olarak geleceğe yönelik çok kapsamlı plan ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Genel Başkanımız da konuşmasında bu konulardan bahsetti. Ülkemizde hızla saygınlığını ve güvenirliliğini yitiren bir terim, olgu var. Adı da ‘Adalet’. Maalesef insanımız adaleti artık internette birbirilerine attıkları gönderilerle sağlamaya, hakim ve savcıların dikkatini gönderileriyle çekmeye çalışıyor. Adaletimizin geldiği noktada, karar mercileri ideoloji gözetir duruma düşüyor. Ne yazık ki düzeltilmesi için hiçbir çalışma göremiyoruz. Lakin biz İYİ Parti olarak emin adımlarla yürüdüğümüz iktidar yolunda, Türkiye’yi hak ettiği adalet sistemine kavuşturacağız. Yeter ki milletimiz bize inansın ve güvensin” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adalet olmazsa, bereket olmaz, İYİ Parti, Malatya, Süleyman Sarıbaş,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });