Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 22:31
 
40 yıllık şebeke yenileniyor
Ekonomik ömrünü doldurmasının yanı sıra büyük oranda su kaybına da neden 40 yıllık su dağıtım şebekeleri..
GÜNDEM Haberi
40 yıllık şebeke yenileniyor

Ekonomik ömrünü doldurmasının yanı sıra büyük oranda su kaybına da neden 40 yıllık su dağıtım şebekeleri yenileniyor. MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Merkez-Eskimalatya semti arası isale (su iletim şebekelri) hattı yenileme çalışmaları devam ediyor. Melekbaba deposundan Alibaba, Karababa ve Karahan depoları arası isale hattında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye (BŞB)Başkanı Selahattin Gürkan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş ve ilgili daire başkanlarının da katıldığı incele gezisinde bilgiler veren Başkan Gürkan: “Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğümüz ile diğer birimlerimiz Malatya genelinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmekteler.

MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından Malatya merkez ile Battalgazi (Eskimalatya) arasında içme suyu isale hattının yenilenmesi çalışmalarını yerinde inceliyoruz. Çalışmalar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Karşılıklı olarak iki ekibimiz çalışmalarını büyük bir hızla sürdürmekte. Kısa bir süre içerisinde bu çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın mağdur etmemeyi amaçlamaktayız. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarla 40 yıl önce döşenen isale hatlarını yenileyerek su kayıplarının da önüne geçmeyi amaçlıyoruz.

MASKİ Genel Müdürlüğümüz bütün ilçelerimizde yoğun bir çalışma temposu içerisinde. Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğümüz 30 ayrı noktada şantiye kurarak Malatya genelinde yoğun bir çalışma içerisinde. Bu çalışmalar neticesinde Malatya’da susuz ve altyapısı olmayan hiçbir bölgemiz ve mahallemiz kalmayacak. Malatya çağdaş ve modern anlamda hizmet anlayışı ile tanışma noktasında, eksik kalan hizmetlerin halkımıza sunulması noktasında Malatya’yı mazisine layık istikbale hazırlama noktasında bütün ekibimizle birlikte yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Çalışmalarımızın Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyor, çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: 40, yıllık, şebeke, yenileniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });