Haber Detayı
27 Ağustos 2020 - Perşembe 08:15 Bu haber 5459 kez okundu
 
30 Ağustos’da online satranç turnuvası
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle online Satranç Turnuvası yapılacağı
SPOR Haberi
30 Ağustos’da online satranç turnuvası

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle online Satranç Turnuvası yapılacağı açıklandı. “Tarih senin Zafer senin” başlığıyla Satranç İl Temsilciliği tarafından düzenlenen turnuva 30 Ağustos Günü saat 18.00’de başlayacak. Pandemi dolayısıyla online olarak gerçekleştirilecek olan turnuva ile ilgili bilgiler veren Satranç Malatya İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy,

“Türk Tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98’inci yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu güzel vatan uğruna canlarını feda etmiş bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.

Turnuva ödüllü olacak

Tarihimizdeki bu önemli gün adına satranç turnuvası düzenledik. Turnuvamız chess.com sitesinde çevrim içi oynanacak. Turnuvaya katılım için önce il sitesinden kayıt yapılacak. Daha önce üye oldukları cehess.com sitesinden kendilerine davet gönderilerek turnuvaya katılımlar gerçekleştirilecek. Her kategoride ilk 3 dereceye giren sporcular madalya ile ödüllendirilecekler” diye konuştu.

Kayıtlar saat 17.00’ye kadar yapılabilecek

Toy, Zafer Haftası Satranç Turnuvası’nın 10 yaş altı, 14 yaş altı ve her yaşın katılabileceği açık kategorilerinde oynanacağını kaydederek, “Turnuvamız, 30 Ağustos’ta saat 18.00’da başlayacak. Sporcular, ‘30 Ağustos Tarih Senin Zafer Senin Online Satranç Turnuvasına’ katılabilmek için saat 17.00’da chess.com sitesindeki katıl butonunun tıklanması gerekiyor” dedi.

 

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi-malatyahaber.com-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: 30 Ağustos satranç, turnuva ödül, Malatya İl temsilcisi
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });