Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 17:12 Bu haber 2773 kez okundu
 
2. Kez tören yapıldı 3. Sırada
Araçlar ayrı ayrı törenlerle teslim alınıyor. Satın alınarak Büyükşehir..
YAŞAM Haberi
2. Kez tören yapıldı 3. Sırada

Araçlar ayrı ayrı törenlerle teslim alınıyor. Satın alınarak Büyükşehir Belediyesinin araç filosouna katılan 106 araçların teslim aımı ve birimlere dağıtımı için ayrı ayrı tören yapılıyor. Ağır iş makinelerinin yer aldığı 47 adet aracın teslim alımı ve törenle birimlere tesliminden sonra 41 hafif iş makinelerinin birimlere teslimi için BŞB önünde tören yapıldı. Kalan 18 aracında önümüzdeki günlerde teslim alınacağı ve iligli birimlere dağıtılması için 3. Kez tören yapıolacağı öğrenildi.

Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde yapılan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Özer, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, Şirket Genel Müdürleri, meclis üyeleri ve Büyükşehir Belediyesi çalışanların katıldığı törenle ilgili yayımlanan bültende;

 Başkan Gürkan “Son etabımızın büyük bölümü toplu taşıma araçlarımızdan oluşuyor. 88 aracımızı teslim aldık. Bu araçlarımızın hepsi sahada çalışmaya başladı. Geriye dönüp baktığımızda makine parkımızın büyük bölümü çok yaşlıydı. Bu yaşlılığa bağlı giderler sürekli karşımıza çıktığı gibi saha çalışmalarımızda aksıyordu. Optimum ölçüde bu tabloyu ortadan kaldırmak için bu yenilemeyi yapmak şarttı. Yıllık 15 milyonun üzerinde bu yaşlılığa bağlı parça ve yenileme giderimiz vardı. Hizmet akışını aksatması da cabası. Şimdi tablo değişti. Hizmete koşar adım gideceğiz. Bu güçlendirmeyle makine parkımızın yüzde 50’sini yeniledik. İş verimliliğini artırdık. Hizmetin altyapısını oluştururken, yatırımları da artırdık.

Lisanslı Depoculuk, Millet Bahçesi, Yeni Fuar Merkezi, Ekmek Fabrikası gibi yatırımları Malatya’ya kazandırıyoruz. Güney-Kuzey Kuşak Yollarıyla Malatya’nın trafiğini rahatlatacağız. Devlet yatırımlarımız olan Battalgazi Devlet Hastanesi, yeni Çevre Yolu ve Adliye Sarayı gibi yatırımları yakından takip ediyoruz” şeklinde konuştu. İş güvenliği noktasında gerekli tedbirleri alalım Başkan Gürkan, “Yeşilyurt Belediyemizde bir işçimizi menfur bir kaza sonucu kaybettik. Yine Anayurt yolumuzu açarken bir işçimizi kaybettik. Acı hadiseler. İş güvenliğini alma noktasında herkes gerekli hassasiyeti göstermeli ve gerekli tedbirleri almalıdır. Araçları çok dikkatli kullanmamız gerekiyor. Araçların temizliğine bakımına gerekli hassasiyeti göstermeliyiz” ifadelerine yer verdi. Başkan Gürkan’ın konuşmasının ardında 41 araç daha Büyükşehir Belediyesinin filosuna katıldı.

Büyükşehir Belediyesine alınan 2. Grup Araçlar:

18 adet 4*4 kabinli kamyonet

17 Adet 4*2 Çift Kabinli Kamyonet

,2 Adet Cenaze Aracı

3 Adet Forklift

1 Adet Soğutma Sistemli Kamyone

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2., Kez, tören, yapıldı, 3., Sırada,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });